Tizenegy sportoló közül nyolcan szereztek aranyat, közülük ötön már az első menetben, döntő fölénnyel lezárták a mérkőzésüket. Így történt Csiki Róbert (felnőtt korosztály, 60 kg), Majlát András (U16, 60 kg), Búzás Róbert (U16, 57 kg), Benedek Péter (U18, 48 kg), és Tallósi Vanessza (U16, 60 kg) mérkőzésén is. Hárman azaz Fazakas Katalin (U16, 52 kg), Bogyor Dávid (U14, U7 kg), és Srof Kevin (U14, 42 kg) egyhangú pontozással győztek három menet után.
Bakos Brigitta (U14, 45 kg) nyerésre állt a mérkőzésen, de egy sérülés miatt nem folytathatta, Szőcs Karád (U12, 34 kg) megosztott pontozással alulmaradt ellenfelével szemben. Szőcs Zádor bemutató mérkőzést vívott, ő is ügyes volt, de a kicsik ilyen meccsein nem hirdetnek győztest.
„Úgy gondolom, hogy a nyolc aranyérem önmagárét beszél. Az összes sportolónk nagyon szépen teljesített, mindenki dicséretet érdemel. Dolgozni kell tovább, hogy ilyen eredmények jöjjenek nemzetközi szinten is” – értékelte a látottakat Huszár Árpád vezetőedző.
A két sepsiszentgyörgyi sportolót, Bogyor Dávidot és Szőcs Karádot Szőcs Dénes tréner készítette fel a viadalra.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Az utolsó edzés előtti technikai értekezleten, a Szlovákiába való elutazás előtt rosszul lett Mircea Lucescu, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek sikerült stabilizálni az állapotát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!