11.00 Alpesi sí, világbajnokság, női csapatkombináció, lesiklás (Eurosport 1)
13.00 Tenisz, WTA-torna, Doha (Digi Sport 2)
14.15 Alpesi sí, világbajnokság, női csapatkombináció, műlesiklás (Eurosport 1)
14.30 Tenisz, ATP-torna, Marseille (Prima Sport 3)
15.30 Sznúker Welsh Open, Llandudno, 1. forduló (Eurosport 1)
17.00 Labdarúgás, Ifjúsági Bajnokok Ligája: Real Betis–Bayern München (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
17.30 Női kézilabda, Virágok Ligája: SCM Craiova–CS Gloria Bistrița (Pro Arena)
19.45 Férfi kézilabda, Európa-liga: Gummersbach–Flensburg (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
19.45 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Brest–PSG (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Manchester City–Real Madrid (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Juventus–PSV (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Sporting CP–Borussia Dortmund (Digi Sport 3, Prima Sport 3)
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!