Magyarországon készültek az országos bajnokságra a vásárhelyi úszók

Székely Sport 2022. február 15., 17:08 utolsó módosítás: 2022. február 15., 17:20

A Marosvásárhelyi VSK sportolói Magyarországon, a Hódmezővásárhelyen megrendezett Tavaszváró Kupa nemzetközi úszóversenyen vettek részt, amelyen tizennégy érmet szereztek.

Koncz Nimród, Béres Krisztina és Mészáros Balázs (balról jobbra) a hódmezővásárhelyi versenyen Fotó: Marosvásárhelyi VSK

Mindhárom vásárhelyi úszó több dobogós helyezést ért el, összesen négy arany-, hat ezüst- és négy bronzérem volt a termés. Koncz Nimród a junioroknál, Mészáros Balázs a felnőtt mezőnyben és Béres Krisztina az ifjúsági korosztályban bizonyított.

A sportolókat felkészítő Bartalis Károly edző elsősorban az időeredményeket figyelte, ez alapján tudott következtetéseket levonni: „Mivel márciusban következik az országos bajnokság, ez a verseny fontos volt számomra, hogy tudjam felmérni, hol állunk jelenleg a felkészülésben. Most a legfontosabb mind a három sportolónknál az elért időeredmény volt, amellyel elégedett vagyok”.

Tavaszváró Kupa nemzetközi úszóverseny, a Marosvásárhelyi VSK eredményei:
Koncz Nimród (16 éves, junior): 1. hely (400 m vegyes, 50 m pillangó), 2. hely (100 m pillangó, 200 m hát), 3. hely (200 m vegyes, 400 m gyors).
Mészáros Balázs (19 éves, felnőtt): 2. hely (100 m mell, 200 m mell, 400 m vegyes), 3. hely (50 m mell, 200 m vegyes).
Béres Krisztina (16 éves, ifjúsági): 1. hely (100 m mell, 200 m mell), 2. hely (50 m mell).