Az idei szezon első rangos versenyhétvégéjén a kontinens legjobbjai küzdöttek meg az érmekért a Brüsszelhez közeli Wavre településen, ahol három kategóriában végig szenzációsan meneteltek és nem találtak legyőzőre a világelithez tartozó székelyföldi sportolók, így elhódították az aranyérmet, az ifjúsági korosztályban pedig egy harmadik helyezést is begyűjtött a székelyudvarhelyi teqballklub.
A férfi egyéni versenyben a világelső Györgydeák Apor könnyedén győzte le az ellenfeleit, és a döntőben sem adott esélyt a francia Lionel Beyernek (12:6 és 12:4 arányban nyert ellene), aki a negyeddöntőben nagy meglepetésre búcsúztatta az aktuális lengyel világbajnok Adrian Duszakot.
A marosvásárhelyi Barabási Kinga szintén magabiztosan teljesített, és a fináléban presztízsgyőzelmet aratott, hiszen felülmúlta a 2021-ben Gliwicében világbajnok magyarországi Izsák Annát.
A királykategóriának számító férfi párosban Györgydeák Apor és magyarországi társa, Blázsovics Ádám számára egyik vetélytársuk sem jelentett különösebb akadályt,
a tornagyőzelemért zajló összecsapáson pedig látványos és kiélezett küzdelemben, három játszmában (12:7, 4:12, 12:10) győzték le a világ- és Európa-bajnoki címvédő magyarországi Bányik Csaba és Katz Balázs duót.
A székelyudvarhelyi klub az U19-es korosztályban is szerzett érmet, Gergely Péter remekül játszott és csak az elődöntőben szenvedett vereséget a dán Magnus Madsentől, a kisdöntőt viszont megnyerte a magyarországi Hercegfi Mátéval szemben, így bronznak örülhetett.
A Góbék Teqball Team további versenyzői közül a felnőtt mezőnyben Ilyés Szabolcs két győzelemmel jutott tovább a csoportból, a nyolcaddöntőben azonban három játszmában kikapott bolgár ellenfelétől, Kiss Zoltán két vereséggel zárt, Lakatos Kriszta egy nyert és egy vesztes meccsel búcsúzott. Az ifjúságiaknál Máté Mátyásnak sikerült legyőznie osztrák vetélytársát, ám döntő szettekben alulmaradt két dán ellenfelével szemben. Simó Bence két győzelemmel és egy vereséggel csoportmásodikként lépett tovább, a negyeddöntőben a dán Magnus Madsen állította meg.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!