Magyarország az első, Románia a harmadik helyen végzett az ifjúsági úszó Eb éremtáblázatán

Horváth Bálint Ottó 2022. július 11., 17:15 utolsó módosítás: 2022. július 11., 17:16

Múlt héten a Bukarest melletti otopeni-i olimpiai úszóközpontban rendezték meg az ifjúsági úszó Európa-bajnokságot, amelyen kiemelkedően teljesítettek a magyarországi és a romániai versenyzők.

David Popovici bizonyította, hogy kiváló formában van, négy arany- és egy ezüstérmet nyert Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

A korosztályos úszók rangos megmérettetésén 42 ország 494 sportolója vett részt. A házigazda román küldöttséget 14 férfi és 12 női, Magyarországot 14 férfi és 10 női versenyző képviselte.

A nemrég átadott modern sportlétesítményben zajló eseményt nagy érdeklődés övezte a hazai szurkolók részéről, sokan voltak kíváncsiak a feltörekvőben lévő klasszis, a mindössze 17 éves David Popovici teljesítményére, aki a nemrég lezárult budapesti felnőtt vizes világbajnokságon szenzációs versenyzéssel két aranyérmet nyert 100 és 200 méteres gyorsúszásban.

A Dinamo versenyzője rendre kiszolgálta a közönséget, hiszen 50, 100 és 200 méteres gyorsúszásban, illetve a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval is megszerezte az első helyet, a 4x100 méteres vegyes gyorsváltóval pedig második lett. Eredményeivel David Popovici kiérdemelte az Európai Úszószövetség (LEN) különdíját, amely az összes versenyszám befejezése után külön díjátadó ünnepségen őt nevezte meg az Eb legjobb úszójának.

Mellette Vlad Stancu is remekelt, aki a hosszabb távokon, 1500 gyorson arany-, 800 és 400 gyorson pedig ezüstérmet nyert.

A román küldöttség összesen kilenc érmet szerzett az Eb-n – öt aranyat és négy ezüstöt –, ezáltal az éremtáblázat harmadik helyén végzett a második Lengyelország (5 első, 4 második és 7 harmadik hely) és a győztes Magyarország mögött, amely hat arany-, öt ezüst- és három bronzéremmel zárt az első helyen az éremtáblázaton, amire eddig egy junior Európa-bajnokságon, a 2005-ös budapesti viadalon volt példa.

A magyar versenyzők közül Molnár Dóra és Pádár Nikolett kiemelkedőt alkotott, hiszen egyaránt hat-hat éremmel, köztük négy-négy arannyal fejezték be szereplésüket a kontinenstornán, ahol tagjai voltak a győztes 4x100 és 4x200 méteres gyorsváltónak is.

Magyarország és Románia sportolóinak teljesítménye nagyon értékes, figyelembe véve, hogy a két küldöttség az éremtáblázaton a világ úszósportjában nagy hagyományokkal rendelkező országok előtt végzett, az összesített rangsorban megelőzve a negyedik és ötödik helyezett Franciaország és Olaszország versenyzőit, amelyek egyaránt négy aranyérmet nyertek.