Magyar–román csata a döntőért a minifoci-vb-n

Horváth Bálint Ottó 2023. november 03., 12:08 utolsó módosítás: 2023. november 03., 12:10

Egymás ellen játszik a döntőbe jutásért a magyar és a román minifutball-válogatott az egyesült arab emírségekbeli Rász el-Haimában zajló világbajnokságon.

Az elődöntők következnek az emírségekbeli Rász el-Haimában zajló világbajnokságon Fotó: Facebook/World Minifootball Federation

A két együttes veretlenül menetel a tornán, de amíg a magyarok szoros párharcokban ugyan, de mindegyik mérkőzésüket megnyerték, addig a román gárdának egy döntetlen is becsúszott.

A csoportkörben a magyar válogatott Portugáliát 1–0-ra, Líbiát 2–1-re, Szerbiát 1–0-ra győzte le. Aztán a nyolcaddöntőben 3–0-ra magabiztosan nyertek Egyiptom ellen, a negyeddöntőben pedig szoros küzdelemben 1–0-ra múlták felül a szlovákokat.

A romániai csapat – amelynek szakmai stábjában másodedzőként szerepel a székelykeresztúri Klein László – a csoportmeccsek során Szudánt 10–1-re verte, a spanyolokkal szemben megküzdött a 3–2-es győzelemért, az Amerikai Egyesült Államok ellen pedig 0–0-s döntetlent játszott. A legjobb tizenhat között 7–0-ra simán jutottak túl a thaiföldieken, míg a legjobb négy közé kerülésért 2–0-ra nyertek a házigazda Egyesült Arab Emírségek ellen.

A magyar és a román válogatott pénteken 17 órakor csap össze az elődöntőben, a mérkőzést a Digi Sport 1 élőben közvetíti.

A másik ágon Kazahsztán és Azerbajdzsán találkoznak a döntőbe kerülésért.

A minifutballt 5+1-es felállásban, 4x2 méteres kapura játsszák kispályán, a játékidő 2x25 perc.