A dzsúdó fővárosa volt az elmúlt napokban Abu-Dzabi, ahol hat kontinens hatvanhárom országából csaknem közel ezer cselgáncsozó lépett tatamira. A veterán (szenior) világbajnokságra a harminc évnél idősebb és legalább barna övfokozattal rendelkező sportolók nevezhettek, akik több kor- és súlycsoportban mérték össze tudásukat.
A két csíkszeredai cselgáncsozó közül Szőcs László (+100 kg-os súlycsoport) az M6-os korosztályban (55-60 évesek), Sinka Szabolcs (66 kg) pedig az M3-asok (40-44 évesek) viadalán indult.
Sinka Szabolcs a legjobb tizenhat között kazah, a negyeddöntőben francia, az elődöntőben pedig azerbajdzsáni ellenfelet legyőzve jutott be döntőbe. Az aranyéremért vívott mérkőzésen portugál vetélytárssal találkozott, akivel szemben alulmaradt, és meg kellett elégedjen az ezüsttel. „A döntőben előnyben voltam, én irányítottam, de sajnos az utolsó 30 másodperceben belementem egy kétesélyes támadásba, amire az ellenfelem váratlanul jól reagált, visszatámadott és wazarit szerzett” – nyilatkozta Sinka a Székely Sportnak.
Szőcs László a dobogó harmadik fokára állhatott. A negyeddöntőben francia ellenfelét győzte le, az elődöntőben vereséget szenvedett egy azeri versenyzőtől, majd a bronzcsatában az angol vetálytársa ellen nyert ipponnal.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!