Ismét kitettek magukért a gyergyószentmiklósi ökölvívók. A vasárnap zárult junior és ifjúsági magyar bajnokságon közel kilencven résztvevő egyesület közül összesítésben a harmadik legeredményesebb lett az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub-Felcsút SK, annak köszönhetően, hogy hat érmet szereztek Huszár Árpád edző tanítványai, ebből négy pedig a legfényesebb volt.
Bajnoki címmel büszkélkedhet Tallósi Vanessza (junior 60 kg), aki 4–1-es megosztott pontozással győzte le Németh Barbarát, és aranyérmes lett. Vanessza egy különdíjat is átvehetett, döntős mérkőzése a legszínvonalasabb összecsapás volt az egész női mezőnyben.
Búzás Róbert (junior 60 kg) izgalmas csatában, 3–2-es megosztott pontozással múlta felül Czifra Istvánt, megszerezve ezzel az aranyérmet. Mailát András (ifjúsági 63,5 kg) egyhangú pontozással nyert Alföldi Bálint ellen, így ő is a dobogó legfelső fokára állhatott. Benedek Péter (ifjúsági 57 kg) szintén egyhangú pontozással bizonyult jobbnak Lendvai Leventénél, és ő is újabb bajnoki címet ünnepelhetett.
Döntőbe jutott még a junior korosztályban Fazakas István is, aki a 63 kilós súlycsoportban elsőéves juniorként szerepelt és szépen helytállt, de alulmaradt Brázovics Tamással szemben.
Az utóbbi években ezek a sportolók rendszeresen ott álltak a magyar ökölvívás legfontosabb versenyeinek dobogóin, de az EGÖSK három újoncot is avatott. A múlt évben indult el a rendszeres képzés Hidegségben, és az ott fejlődő fiatalok közül Csillag Szabolcs, Kabucz Sebestyén és Tankó Benjamin is ott lehetett a magyar bajnokságon. Mindketten életük első hivatalos mérkőzésüket vívták itt. Csillag bronzéremmel a nyakában térhet haza.
Szorítóba lépett még Bogyor Dávid is, de neki ezúttal nem sikerült dobogóra állnia.
Az EGÖSK bokszolói pénteken és szombaton immár hazai közönség előtt, Gyergyószentmiklóson szerepelhetnek a Tatárdomb Kupán.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!