Madarász, aki áprilisban 2:50:29 órával megjavította az országos csúcsot, alaposan bekezdett, azonnal az élre állt és 18 kilométeren át vezette a női mezőnyt, amely együtt rajtolt a belvárosban a férfiakéval. Ezután ketten is megelőzték az újpesti versenyzőt, de a többiekkel szemben folyamatosan növelte előnyét, s új egyéni és magyar rekorddal, 2:49:58 órás eredménnyel lett harmadik.
Madarász Viktória az első magyar atléta, aki a nők között érmet nyert gyaloglásban nagy világversenyen.
A UTE sportolója az M4 Sporton elmondta, előzetesen éremről nem is álmodott. „Negyedik voltam a nevezési listán, így a top 4-be kerülés volt a cél, a 4–5. helyet gondoltam” – nyilatkozott Madarász Viktória. Hozzátette, azt tervezte, hogy saját tempójában megy végig, mert az a londoni világbajnokságon is bejött neki, amikor 12. lett.
„Van egy ilyen szuperképességem, hogy egy tempóban végigcsinálom” – fogalmazott. Elárulta, számított arra, hogy a görög és a spanyol versenyző lesz az első két helyen, de utánuk olyan sűrű volt a mezőny a nevezési listán, hogy az érhetett dobogóra, aki jó napot fogott ki.
– fűzte hozzá nevetve.
Eddigi legjobb eredménye világversenyen a 2017-es világbajnokságon elért 12. hely volt 20 kilométeren – a 2014-es Eb-n szintén 12. lett –, Londonban ráadásul országos csúccsal ért célba (1:30:05 ó).
A másik magyar induló, Récsei Rita a 12. helyen ért célba.
A férfiaknál Venyercsán Bence 2:41:07 órás idei legjobbjával végzett a 14. helyen a 26 induló közül, míg a 2017-es vb-n 50 kilométeren hatodik Helebrandtot már a viadal korai szakaszában kizárták. A nyíregyházi gyaloglónak nincs szerencséje a németországi világversenyekkel, a 2018-as berlini Eb-n az élmezőnyben haladva egy vizespalackra lépett és súlyosan megsérült.
Az Eb programjában először szereplő 35 kilométeres számot a férfiaknál a spanyol Miguel Angel Lopez, a nőknél a görög Antigoni Ntriszmpioi nyerte.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!