Elsőként az 1500 méteres, kieséses rendszerben zajló sprintpróbákban avattak bajnokot. A férfiak versenyén a Bukaresti Dinamo képviselői voltak a legjobbak,
a nők vetélkedőjén a felnőtteknél a gyergyószentmiklósi Lőrincz-Sára Tímea, az ifiknél pedig a csíkszeredai Becze Ágota szerezte meg a bajnoki címet.
Sprint OB, lányok, ifjúságiak: 1. Becze Ágota (Csíkszeredai ISK), 2. Andrea Dogaru, 3. Delia Ghergehel (mindketten Felsőbánya); felnőttek: 1. Lőrincz-Sára Tímea (Bukaresti Dinamo), 2. Maria Luisa Rășină (Bukaresti Steaua), 3. Ioana Sînziana Mîndrilă (Vatra Dornei).
A férfiak versenyén a felnőtteknél Paul Constantin Pepene, az ifiknél pedig Florin Robert Dolhăscu ért be elsőnek a célba.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!