11.00 Alpesi sí, világbajnokság, Saalbach: férfi csapatkombináció (Eurosport1)
13.00 Tenisz, WTA-torna, Doha (Digi Sport 2)
14.15 Alpesi sí, világbajnokság, Saalbach: férfi csapatkombináció (Eurosport1)
14.30 Tenisz, ATP-torna, Marseille (Prima Sport 4)
16.55 Sznúker, Welsh Open, 2. forduló (Eurosport1)
17.00 Kosárlabda, Román Kupa, nyolcas döntő: Kolozsvári U-BT–CSO Voluntari (Diigi Sport 3, Prima Sport 2)
19.30 Kosárlabda, Román Kupa, nyolcas döntő: Konstancai CSM–Marosvásárhelyi VSK (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
19.45 Pályakerékpár, Európa-bajnokság, 1. nap, Heusden-Zolder (Eurosport2)
19.45 Kézilabda, Bajnokok Ligája: Aalborg–Barcelona (Digi Sport 4, Prima Sport 5)
19.45 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Bruges–Atalanta (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
20.00 Kézilabda, női NBI: Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–FTC-Rail Cargo Hungaria (M4 Sport)
21.00 Sznúker, Welsh Open, 2. forduló (Eurosport1)
21.30 Labdarúgás, Premier League: Everton–Liverpool (Digi Sport 4, Prima Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Celtic–Bayern (Digi Sport 1, Prima Sport 2)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Feyenoord–Milan (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Monaco–Benfica (Digi Sport 3, Prima Sport 4)
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!