Hirdetés

Leváltanák Kulcsár Krisztiánt az olimpiai bizottság éléről

Kulcsár Krisztián világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes magyar párbajtőrvívó, 2017 májusától a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
Fotó: MTI/Illyés Tibor

MTI
2021. december 23., 12:19

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tagjainak és vezetőinek többsége leváltaná Kulcsár Krisztián elnököt.

MTI
2021. december 23., 12:19

A hír a Magyar Nemzet online felületén, a magyarnemzet.hu-n jelent meg szerda este, úgy fogalmaznak, hogy eszkalálódni látszik a Kulcsár Krisztiánnal szembeni elégedetlenség.

Hirdetés

Pár napja kiszivárgott, hogy a jövő csütörtökre összehívott rendkívüli közgyűlésen az elnök bizalmi szavazást kezdeményez a tisztségéről. A lap úgy értesült, az elnökség és „a tagság többsége elébe megy az eseményeknek, aláírásukkal szentesített nyilatkozatban deklarálják, hogy az elnök ellen voksolnának, ha szavazásra bocsátaná a kérdést”.

A cikk szerint

Kulcsár Krisztián vezetési stílusát számos bírálat érte a kinevezése óta eltelt bő négy esztendőben, de az elnök a MOB szervezeti keretének tervezett átalakításával „hívta ki végleg maga ellen a sorsot”.

Több lépcsőben kívánta csökkenteni a közgyűlés tagjainak létszámát.

„A racionalizációnak mondott akcióval megannyi olimpiai bajnok, sportlegenda mellett csaknem húsz partnerszervezet képviselője került volna ki a testületből. Ráadásul nehéz volt leplezni a legfontosabb célt, miszerint a tagok jelentős részét az új alapszabály szerint az elnökség jelölte volna” – írták.

Az elképzelés „jelentős felzúdulást váltott ki”, a november 27-ére összehívott MOB-közgyűlés nem is döntött ebben a kérdésben, mert az elnökség leállította a folyamatot, „ami egyértelműen az elnök mozgásterének beszűküléséről árulkodott” – fogalmaztak.

A magyarnemzet.hu szerint egyéni sérelmeknél és belső kritikáknál immár többről, a Kulcsár Krisztiánnal szembeni jól érzékelhető bizalmatlanságról van szó. Ezt észlelve az elnök jövő csütörtökre rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelyen bizalmi szavazást kezdeményezne.

A tagság „elébe ment az eseményeknek, lapunk értesülése szerint a tizennégy tagú elnökség nyolc tagja (köztük a két alelnök) az elnököt lemondásra felszólító nyilatkozatot írt alá”.

„Természetesen taktikai játszma zajlik a háttérben. Az elnöknek azért lehetett fontos tíz napon belüli időpontra összehívni a küldötteket, mert ennyi idővel a közgyűlés előtt már nem jelenthetik be új tag delegálását az erre jogosult sportszövetségek. Maga Kulcsár Krisztián például csak így biztosíthatta, hogy a közgyűlés időpontjában még a MOB – vívószövetség által delegált – tagja legyen” – emelték ki.

A lap információi szerint a meghívó kiküldése utáni napon a jelenleg ötvenegy tagú közgyűlésből harmincnál is többen írták alá azt az újabb közös nyilatkozatot, amelyben kijelentik, hogy Kulcsár Krisztián visszahívására szavaznak majd.

„Az elnök persze elébe mehet a kínos procedúrának, amennyiben még a közgyűlés előtt lemond. A dolgok jelenlegi állása szerint ezt a lépést sem zárhatjuk ki” – olvasható a portálon.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Mindenkinek jobb, hogy véget ért ez a történet – az FK beavatott az Anderson Ceará átigazolás részleteibe

Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.

Székelyhon

Erdélyi lehet egy Firenzében talált nő, akinek a hozzátartozóit keresik

Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Majka az erdélyi koncertje előtti fenyegetésről, ami miatt lemondta a fellépést: „Lesz*rom”

Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.

Főtér

Untold, avagy Kolozsvár feladása

Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.

Ez is érdekelheti

A székely derbi napja – szombaton a tévében

Fociból nem lesz hiány szombaton, a kínálatból természetesen kiemelkedik az FK Csíkszereda–Sepsi OSK összecsapás a Szuperligában. Elkezdődik a spanyol bajnokság, folytatódik az atlétikai és a vizes Európa-bajnokság, van, miből válogatni.

A kíváló edzőre emlékeznek, gyerekek és szülők adogatnak egymás ellen

A hétvégén az asztaliteniszé a főszerep a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. Negyedik alkalommal rendezik meg a Nagy Ferenc Emlékversenyt, amelyre idén már több mint 250-en neveztek, ez új részvételi rekord.

Újabb játéknap a Szuperligában, folytatódik az úszó- és atlétika-Eb – a pénteki sportműsor

Az ötödik fordulóból két mérkőzést rendeznek a labdarúgó Szuperligában. Színes a mai felhozatal, a focimeccsek mellett tenisz, sznúker, golf, kerékpár, úszás és atlétika.

Európai kupaeste, pályán a magyar és román csapatok – csütörtökön a tévében

A Ferencváros a Górnik Zabrze vendége lesz, az Universitatea Craiova pedig a Kuopiót fogadja a labdarúgó Európa Liga selejtezőjében. A Konferencialigában a tisztes helytállásért lép pályára a Kolozsvári CFR, az ETO pedig a Riga ellen fordítana.

Európai Szuperkupa, úszó- és atlétika-Eb – a szerdai sportműsor

A Paris Saint-Germain és az Aston Villa csap össze a labdarúgó európai Szuperkupáért. Folytatódik a vizes Európa-bajnokság és az atlétika kontinenstorna. A Loki háromgólos hátrányból várja a KL-visszavágót.

Bravúr: a kalapácsvető Halász Bence Európa-bajnok lett

Halász Bence 84,25 méteres magyar országos csúccsal aranyérmet nyert férfi kalapácsvetésben kedden a birminghami atlétikai Európa-bajnokságon. A magyar klasszis az ötödik sorozatban dobta minden idők legjobb magyar eredményét, és közel három méterrel előzte meg a második helyezettet.

Úszó- és atlétika-Eb, focimentes nap – kedden a tévében

Európa-bajnokságok várnak a sportok szerelmeseire, Angliában rendezik az atlétika-, míg Franciaországban a medencés számok kontinenstornáját, mindenhol vannak magyar és román érdekeltségek.

Izlandi siker és székelyudvarhelyi a dobogón az első nemzetközi diszkgolf-versenyen

Első alkalommal rendeztek nemzetközi diszkgolfversenyt Székelyföldön, a székelyudvarhelyi Hillside Transylvania pályán. A Transylvania Open 2026-on tíz ország harminc versenyzője állt rajthoz.

A Sepsi OSK az FCSB-t fogadja, úszó- és atlétika-Eb – a hétfői sportműsor

A labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójának zárómeccse a Sepsi OSK–FCSB összecsapás. Mind az úszók, mind az atléták Eb-címekért harcolnak.

Hargita megyei lovasok a romániai díjugratás élmezőnyében

Snagovon rendezték meg a junior, amatőr- és korosztályos országos díjugrató-bajnokság döntőjét, ahol a Hargita megyei klubok versenyzői több kategóriában is figyelemre méltó eredményeket értek el.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!