Lengyel uralom a székely körversenyen

Székely Sport 2022. augusztus 11., 18:55 utolsó módosítás: 2022. augusztus 11., 19:00

A lengyel Maciej Paterski nyerte a Székelyföldi Kerékpáros Körverseny csütörtöki harmadik szakaszát. Összetettben honfitársa, Szimon Rekita megőrizte az első helyet. Az utolsó két szakaszt pénteken és szombaton rendezik.

A viadal harmadik szakaszán 136,8 kilométer várt a kerékpározókra, akik Csíkszeredában rajtoltak, majd Kozmás, Tusnádfürdő, Sepsibükszád, Bálványosfürdő, Torja, Kézdivásárhely, Kovászna és Réty érintésésével érkeztek meg Sepsiszentgyörgyre, a városban még három kört tettek meg a célvonalig.

A leggyorsabban a lengyel Maciej Paterski teljesítette az etapot, a győztes ideje 2 óra, 52 perc és 48 másodperc volt, mögötte két olasz versenyző, Nicolas Dalla Valle és Francesco di Felice végzett a dobogón.

Az összetettben vezető lengyel Szimon Rekita csak a 9. helyen ért célba, de ez is elegendő volt számára, hogy megőrize az éllovasnak járó piros mezt. Három szakasz után előnye öt másodperc a második helyen álló román Emil Dima, illetve hét másodperc a harmadik Maciej Paterski előtt, míg az etap előtt még dobogós magyarországi Karl Ádám lecsúszott a kilencedik helyre.

A pénteki negyedik szakaszon Sepsiszentgyörgyről Hargitafürdőre, a szombati, ötödik utolsó etapon pedig Székelyudvarhelyről – Gyergyószentmiklós érintésével – Csíkszeredába érkeznek a kerékpározók.

Ahol a karaván áthalad, ott forgalomkorlátozásra és útlezárásra kell számítani. A szervezők a lakosság megértését és elnézését kérik a verseny okozta kellemetlenségekért.

A 16. Székelyföldi Körverseny további útvonala a várható érkezési időpontokkal:

4. szakasz, 144 km (péntek): Sepsiszentgyörgy (13.00 óra) – Előpatak (13.13) – Árapatak (13.20) – Bölön (13.44) – Miklósvár (13.55) – Barót (14.06) –Vargyas (14.17) – Oklánd (14.38) – Recsenyéd (14.51) – Felsőboldogfalva (15.11) – Székelyudvarhely (15.12) – Máréfalva (15.26) – Homoródfürdő (15.40) – Kápolnás (15.45) – Szentegyháza (15.49) – Hargitafürdő (16.16).
5. szakasz, 149 km (szombat): Székelyudvarhely (13.00) –Zetelaka (13.09) – Bucsin-tető (13.57) – Gyergyószentmiklós (14.21) – Tekerőpatak (14.29) – Marosfő (14.45) – Csíkszentdomokos (14.57) – Madaras (15.17) – Csíkrákos (15.24) – Csicsó (15.27) – Csíkszereda – öt 4,4 km-es kör a városban (15.45).

Az eseménnyel kapcsolatos információk a körverseny honlapján (www.tourofszeklerland.ro) vagy közösségi oldalán (www.facebook.com/TourOfSzeklerland) találhatók, ahol minden további szakaszt élőben követhetnek az érdeklődők.