Nemzetközi terjeszkedése keretében elsőként, még a tavalyi év végén belépett a román piacra a Gránit Bank. Az elmúlt 25 évben az IPO-k keretében megvalósított tőkeemelések nominális értéke alapján a Gránit Bank részvénykibocsátása a legnagyobb tranzakció volt Magyarországon. A régióban a Gránit Bank volt az egyetlen bank 2016 óta, aki friss tőkét tudott bevonni a pénzpiacokról.
A bank háromnyelvű mobilalkalmazása elérhető az alkalmazás-áruházakban a Romániában élő ügyfelek számára is, akik már számos új számlát nyitottak meg.
2025. február 27-ig különleges promóciós ajánlatot kínál a Gránit Bank: a mobilalkalmazást letöltő és bankszámlát nyitó, Romániában élő ügyfelek összesen akár 400 lej jóváírást kaphatnak, amennyiben teljesítik a megadott feltételeket. A Gránit Bank a román piacon egyedülálló akció keretében 3% kamatot ad a lekötetlen (RON) pénzekre feltételek nélkül.
A bank továbbfejlesztett mobilbanki alkalmazásában román, angol és magyar nyelven is elérhetők a pénzintézet legnépszerűbb szolgáltatásai.
A Romániában élő ügyfeleknek is lehetőségük van többek között azonnali szelfis számlanyitásra, öt különféle devizában elérhető számlavezetésre, kedvezményes azonnali devizaváltásra, vonzó kamatozású betétlekötésre – lej, euró, dollár és forint devizanemekben –, bankkártya igénylésre, illetve a mindennapi pénzügyek intézésére a digitális felületen keresztül.
Bízunk benne, hogy az általunk kínált gyorsaság, a kényelem, valamint az innovatív megoldások – Magyarországhoz hasonlóan – Romániában is hívószavak lesznek az ügyfelek számára” – emelte ki Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.
A romániai piacra lépés alkalmából az új ügyfelek számára kínált különleges promóciós ajánlat részletei ide kattintva érhetőek el: granitbank.ro
(fizetett hirdetés)
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!