A play out két legjobb formában lévő csapata mérkőzött meg, a nagyszebenieknek négy meccs óta tartó veretlenségi sorozatuk volt, míg a tengerpartiak fölényesen vezetik a csoportot.
Az első félidőben mindössze pontrúgásokból adódtak kisebb lehetőségeik a csapatoknak, de egyik kapu sem forgott komoly veszélyben.
Fordulás után sokáig nem lehetett nagy helyzeteket feljegyezni.
A győztes kiléte az utolsó negyedórában dőlt el:
a Hermannstadt szöglet után Ionuț Stoica góljával szerzett vezetést, majd néhány perccel később a horvát támadó, Gabriel Debeljuh tizenegyesből bebiztosította a hazaiak győzelmét.
A legutóbbi öt találkozójából négyet megnyert a Hermannstadt, ezzel nagy lépest tett a bennmaradás felé,
már nyolc ponttal elhúzott az osztályozós helyen álló Jászvásári Politól.
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás, 12. forduló
| 2020. 07. 29., 17:00 | Chindia Târgoviște | Academica Clinceni | 3–1 |
| 2020. 07. 29., 19:00 | Nagyszebeni Hermannstadt | FC Viitorul | 2–0 |
| 2020. 07. 30., 20:30 | Jászvásári Poli | FC Voluntari | 2–1 |
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | FC Viitorul | 14 | 6 | 5 | 3 | 25–17 | 43 |
| 2. | Nagyszebeni Hermannstadt | 12 | 6 | 4 | 2 | 18–14 | 35 |
| 3. | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 13 | 4 | 5 | 4 | 19–17 | 34 |
| 4. | Academica Clinceni | 14 | 7 | 0 | 7 | 14–21 | 32 |
| 5. | FC Voluntari | 14 | 6 | 3 | 5 | 16–12 | 31 |
| 6. | Jászvásári Poli | 14 | 5 | 4 | 5 | 17–17 | 30 |
| 7. | Bukaresti Dinamo | 9 | 2 | 2 | 5 | 8–11 | 25 |
| 8. | Chindia Târgoviște | 12 | 3 | 1 | 8 | 9–17 | 23 |
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!