Ledolgozható hátrányban vannak a vásárhelyi tekések

Horváth Bálint Ottó 2019. január 29., 10:52 utolsó módosítás: 2019. január 29., 15:30

Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a BBSV Bécs otthonában a Marosvásárhelyi Elektromaros tekecsapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Hazai pályán kell kiharcolja a továbbjutást az Elektromaros. Archív Fotó: Haáz Vince

Akárcsak az előző szezonban, a vásárhelyiek ismét az osztrák együttessel kellett megmérkőzzenek a rangos sorozat legjobb nyolc csapata között. Tavaly kettős győzelemmel búcsúztatták a bécsieket, idén azonban jóval nehezebb dolguk van kiharcolni a továbbjutást.

A múlt hétvégi találkozót gyengén kezdték az Elektromaros tekései, akik már az elején hátrányba kerültek.

Aztán a meccs előrehaladtával valamelyest feljavult a teljesítményük, és értékes csapatpontokat szereztek, amelyek sokat érhetnek a végelszámolásnál.

A vásárhelyieknél Sáfrány Anita volt a legeredményesebb játékos 597 ledöntött fával, őt Méhész Anita (552), Gyéresi Anna (546), Duka Tilda (527), Alexandrina Bornert és Maria Ciobanu (közösen 525), illetve Doina Baciu (518) követték.

Az osztrák együttes végül 5–3 arányban (3334–3265 ledöntött fa) győzött, de még teljesen nyílt maradt a párharc.

A visszavágót február 16-án rendezik Marosvásárhelyen, amikor kemény összecsapásra kell számítani, de az Elektromarosnak minden esélye megvan arra, hogy tavalyhoz hasonlóan ismét bejusson a négyesdöntőbe.

A további negyeddöntős párharcok első mérkőzéseinek eredményei: Victoria Bamberg (német)–KC Schrezheim (német) 6–2, Mlaka Rijeka (horvát)–SKK Poing (német) 8–0, Zalaegerszegi ZTE (magyar)–Slovan Rosice (cseh) 5–3.