A 24 éves versenyzőnek ez az idei negyedik és pályafutása 13. F1-es pole pozíciója.
Leclerc mellől a vb-címvédő Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája startolhat, míg a másik Ferrarit vezető és hazai közönség előtt szereplő Carlos Sainz Jr. a harmadik pozícióból vághat neki a viadalnak.
Nagy meglepetésre a második sorba odaért brit George Russell-lel a volán mögött az eddig igencsak gyengélkedő Mercedes.
A német Mick Schumacher – a korábbi hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia – F1-es pályafutása során először került a legjobb tízbe a kvalifikáción, és a 10. rajtkocka lesz az övé a rajtnál, de ott van a legjobbak között a két idei meglepetésember, Kevin Magnussen (Haas) és Valtteri Bottas (Alfa Romeo) is.
A 66 körös Spanyol Nagydíj vasárnap 16 órakor kezdődik.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!