A 24 éves versenyzőnek ez az idei negyedik és pályafutása 13. F1-es pole pozíciója.
Leclerc mellől a vb-címvédő Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája startolhat, míg a másik Ferrarit vezető és hazai közönség előtt szereplő Carlos Sainz Jr. a harmadik pozícióból vághat neki a viadalnak.
Nagy meglepetésre a második sorba odaért brit George Russell-lel a volán mögött az eddig igencsak gyengélkedő Mercedes.
A német Mick Schumacher – a korábbi hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia – F1-es pályafutása során először került a legjobb tízbe a kvalifikáción, és a 10. rajtkocka lesz az övé a rajtnál, de ott van a legjobbak között a két idei meglepetésember, Kevin Magnussen (Haas) és Valtteri Bottas (Alfa Romeo) is.
A 66 körös Spanyol Nagydíj vasárnap 16 órakor kezdődik.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!