Lajos Orsolya ezüstérmes lett a cselgáncs Balkán-bajnokságon

Dobos László 2023. szeptember 27., 13:40

Ezüstéremmel tért haza a Bosznia-Hercegovinában megrendezett ifjúsági cselgáncs Balkán-bajnokságról Lajos Orsolya, a VSK Csíkszereda sportolója. A romániai küldöttség másik székelyföldi cselgáncsozója, Ágoston Eszter a 7. helyen végzett.

Lajos Orsolya Fotó: Albu Botond

Bosznia-Hercegovinában, Bihácsban (Bihać) rendezték meg az elmúlt napokban a cselgáncsozók ifjúsági (U21) Balkán-bajnokságát, amelyen két székelyföldi sportoló is részt vett. Nagyon erős a Balkáni-térség dzsúdós mozgalma, a cselgáncsozók Balkán-szövetségének 12 ország a tagja: Albánia, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Ciprus, Görögország, Moldova Köztársaság, Montenegró, Észak-Macedónia Románia, Szerbia, Koszovó és Törökország, és rendszeresen minden tagállam küld sportolókat a Balkán-bajnokságra.

Lajos Orsolya a 63 kg-os súlycsoportban indult, ahol négy kemény meccset vívott meg. Albu Botond és Papp Róbert Flórián edzők tanítványa egy-egy török, boszniai és bolgár cselgáncsozót legyőzve jutott döntőbe, ahol szoros küzdelemben montenegrói ellenfelétől szenvedett vereséget, így ezüstérmes lett.

Ugyanebben a súlycsoportban, a 63 kg-osok versenyén indult Ágoston Eszter is. A Csíkszeredai ISK csíkszenttamási csoportjában készülő cselgáncsozó még nagyon fiatal, a Márton Áron Főgimnázium 10. osztályos diákja, de becsülettel harcolt az U21-es korosztályban.

Edzője, Márton Benedek elmondta, hogy Eszternek ez volt élete első nagy versenye, és három kemény meccsen harcolta ki a 7. helyet.

Ágoston Eszter és edzője, Márton Benedek Fotó: Márton Benedek

A hétvégi Balkán-bajnokság számomra hatalmas élmény volt, rengeteg új tapasztalatot gyűjtöttem. Egy álmom teljesült azzal, hogy részt vehettem egy ilyen magas szintű versenyen”

– mondta el Ágoston Eszter a Székely Sportnak.

Az egyéni versenyeket tekintve Románia második lett az éremtáblázaton, a vegyes-csapatversenyen pedig 4:3-ra legyőzte a házigazdákat. Érdekessége ennek a csapatversenynek, hogy hat párharc után a döntőben 3:3 volt az állás, és az ilyenkor szokásos sorshúzásnál Lajos Orsolyát húzták ki, ő döntötte el Románia javára a csapataranyérmet.

A romániai küldöttség közös fotója az ifjúsági Balkán-bajnokság után Fotó: Márton Benedek