Laczkó Evelin Vivien Budapesten született 2001-ben, de tízéves korában Csíkszeredába költözött. Gyerekként ritmikus sportgimnasztikát tanult, illetve úszóedzésekre járt, majd 2012-től tagja lett a Csíkszeredai ISK biatloncsapatának.
Számos jó eredményt ért el az országos versenyeken, 2018 augusztusában pedig megnyerte a sírolleres biatlonbajnokságot.
Tavaly ősszel úgy döntött, visszaköltözik Budapestre, magyar színekben szeretne ugyanis versenyezni és Magyarországon továbbtanulni.
Székelyföldi éveiről úgy fogalmazott:„nagyon sok mindent köszönhetek a csíkszeredai szakembereknek, Márton Simon, Márton Szilárd, Gecse Izabella és Balázs Zsolt tanároknak, a csíki edzések nagyon erős alapot adtak további pályafutásomnak”.
A két ország szakszövetsége között még nem született meg az egyezség,
nemzetközi szinten Laczkó Evelinnek román színekben biatlonban voltak jegyzett eredményei, ezért Magyarországot egyelőre csak sífutásban képviselheti.
Laczkó Evelin Vivien 2018 augusztusa óta a Budapesti Vasas SC sportolója, edzője Holló Miklós. Szerkesztőségünkbe küldött levelében a következőket írta: „Tavaly decemberben sikerült részt vennem a Nemzetközi Síszövetség (FIS) olaszországi edzőtáborában, ahol színvonalas képzést kaptam sífutásból, főleg a klasszikus stílusú sízést kellett megtanulnom helyesen.
Az edzőtábornak köszönhetően Libanonba utazhattam, és az ottani eredmények után részt vehettem a finnországi ifjúsági sífutó-világbajnokságon, ahol a legjobbakkal versenyezhettem. A libanoni versenyeken két arany-, öt ezüst- és egy bronzérmet szereztem.”
Laczkó a szarajevói olimpiai napok után a felnőttek sífutó-világbajnokságára készül, ennek az ausztriai Seefeld lesz a házigazdája február 22–24. között.
„A szívemben biatlonos vagyok, és a továbbiakban, ahogy megkapom a Nemzetközi Biatlonszövetség (IBU) engedélyét, legtöbbet biatlonversenyeken szándékszom indulni” – írta a sízőlány.
Az eddigi téli olimpiákon a székelyföldi nevelésű sportolók közül a sífutó Sajgó Pál, a sílövő Szőcs Emőke és Oláh István, valamint az alpesi síző Bónis Annamária, Miklós Edit, Bónis Attila és Kristály Péter képviselte a magyar színeket.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!