10.00 Curling, Európa-bajnokság, Östersund, Svédország (Eurosport 2)
12.00 Labdarúgás, világbajnokság: Wales–Irán (TVR 1, M4 Sport)
12.05 Északi összetett, világkupa, Ruka, Finnország (Eurosport 1)
13.15 Sífutás, világkupa, Ruka, Finnország (Eurosport 1)
15.00 Labdarúgás, világbajnokság: Katar–Szenegál (TVR 1, M4 Sport)
18.00 Labdarúgás, világbajnokság: Hollandia–Ecuador (TVR 1, M4 Sport)
20.00 Labdarúgás, 2. Liga: Buzău–Chiajna (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, világbajnokság: Egyesült Államok–Anglia (TVR 1, M4 Sport)
21.15 Alpesi sí, világkupa, Lake Louis, Kanada (Eurosport 1)
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!