Harmincegy országból mintegy 1800 sportoló vett részt az eseményen, köztük a háromszéki csapat hét sportolójával, akik az MTK Budapest színeiben versenyeztek.
A sepsiszentgyörgyiek közül Török Panka érte el a legkiemelkedőbb eredményt, aki a kadet korosztály 54 kg-os súlycsoportjában egészen a döntőig menetelt. Az első mérkőzésén egy lengyel sportolót győzött le, ezt követően a szlovák, a cseh és majd a dán ellenfelénél is jobbnak bizonyult. A döntőben már nem sikerült nyernie, így ezüstéremmel térhet haza Háromszékre. Király Károly az 52 kg-os kadet kategóriában az előkelő hetedik helyen zárt.
Nem ez volt Panka első remek teljesítménye, ugyanis összességében vezeti a 2024-es Tbilisziben megrendezendő korosztályos Európa-bajnokság kvalifikációs ponttábláját, azonban még hátravan a novemberi Hungarian Open nemzetközi torna, amely döntőnek bizonyulhat az utazókeret szelekciójában.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!