Az ifjúságiak királyversenye volt ez – vezette fel az országos döntőt Bartus Attila, az ISK edzője. „Kuti Dóra bronzérme nagy eredménynek számít. A Román Atlétika-szövetség korábban visszavezette a szinteket, azaz a bajnokságon csak azok vehettek részt, akik hivatalos versenyeken teljesítették a szintet, így a döntőn csak a legjobbak vettek részt” – mondta Bartus.
Kuti mellett részt vett az országos bajnokság döntőjén Bálint Barbara sprinter is, aki 60 méteren a 13., míg 200 méteren a 15. lett.
A munka folytatódik az ISK atlétika szakosztályánál, a hétvébén az U18-asok számára rendezik a fedett pályás országos döntőt, ugyancsak Bukarestben. Négyen utaznak a fővárosba: Pintyó Nóra és Oláh Nándor magasugrásban, Hilbel Roland 60 méteres gátfutásban, míg Pál János 400 méteres sprintfutásban fog versenyezni.
Az U16-osok pedig jövő héten mérettetnek meg, Bákóban: Kuti Ágnes (200 m és 400 m), Lukács Renáta (60 m és távolugrás), Dobai Pataki Réka (60 m gát), Szűcs-Olcsváry Zete (60 m és távolugrás), Szász Kristóf (60 m és távolugrás). Szász Ákos (távolugrás) és Tófalvi Csanád (magasugrás) a tartaléklistán van. Bencze Ajnácska és Bíró Petra tanulmányi okok miatt nem tud részt venni a versenyen.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!