14.00 Tenisz, ATP-torna, Marrákes (Digi Sport 2, Prima Sport 3)
17.00 Teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntő: Mausoleul Mărășești–Temesvári CFR (Digi Sport 3)
18.00 Tenisz, WTA-torna, Charleston (Digi Sport 2)
18.00 Labdarúgás, Román Kupa: FCU Craiova–FC Voluntari (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
18.15 Labdarúgás, Magyar Kupa: Vasas FC–Paksi FC (M4 Sport)
19.45 Kézilabda, Bajnokok Ligája: Kielce–GOG (Digi Sport 3, Prima Sport 4, Orange Sport 4)
20.30 Labdarúgás, Super Lig: Fenerbahce–Demirspor (Prima Sport 2)
21.00 Labdarúgás, Román Kupa: Kolozsvári U–FC Hermannstadt (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, Magyar Kupa: DVTK–Ferencvárosi TC (M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, Premier League: Arsenal–Luton (Digi Sport 3, Prima Sport 3, Orange Sport 2)
21.30 Labdarúgás, Premier League: Brentford–Brighton (Prima Sport 5, Orange Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Olasz Kupa: Fiorentina–Atalanta (Prima Sport 4)
22.15 Labdarúgás, Premier League: Manchester City–Aston Villa (Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Január elsejétől 25 lejes adót kell fizetni az EU-n kívülről – például a Temu, Shein, Trendyol webáruházakból – érkező, 150 eurónál alacsonyabb értékű csomagok után, miután az alkotmánybíróság szerdán nem adott helyt az AUR alkotmányossági kifogásainak.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!