Kolozsvár adott otthont a legutóbbi tornának, melyen a vásárhelyiek esélyeshez méltón kiválóan kezdtek, és kiegyensúlyozott teljesítményükkel folyamatosan vezetve végül magabiztosan nyertek. Orosz István és Seres József edzők csapatából Méhész Anita 617 ledöntött fával és Duka Tilda 610-el érték el a legmagasabb eredményeket, őket Alina Suciu (580), Doina Baciu (580), Alexandrina Bornert (571) és Gyéresi Anna (559) követték, míg Gál Beatrix Tímea és Iulia Adela Ban cserék voltak.
Végeredményben 3517 ledöntött fával az Elektromaros a harmadik fordulóban is megszerezte az első helyet (mint ahogy az előző kettőn is), megelőzve a rivális Conpet Petrolul Ploiești-et (3390).
Az összesített pontversenyt a marosvásárhelyi együttes komoly előnnyel (9971 ledöntött fa, 9 pont) vezeti a második Prahova megyeiek (9656, 6), illetve a harmadik helyezett Bukaresti Rapid (9070, 3) előtt.
A Román Kupa döntőjét március 23-án rendezik ugyancsak Kolozsváron, ahol majd a vásárhelyiek nagy favoritnak számítanak a végső győzelemmel járó trófea megszerzésére.
Első számú esélyesként vág neki a csapat küldöttsége a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének hétvégi visszavágójára is a szerbiai Nagybecskereken a KK Kristal Zrenjanin ellen. Miután a másfél héttel ezelőtti marosvásárhelyi első mérkőzésen az Elektromaros 6–2 (3430–3175 ledöntött fa) arányban győzött, komoly lépést tett az elődöntőbe, azaz a legjobb négy közé kerüléshez, egyben az érmekért zajló küzdelemhez, ahol továbbjutása esetén az osztrák BBSV Bécs együttesével játszana.
Ugyancsak Kolozsváron rendezték meg a Román Kupa harmadik fordulóját a férfi mezőnyben is, ahol a várakozások szerint a házigazda Kolozsvári CFR-Aranyosgyéresi CSM közös csapata fölényesen végzett az első helyen, 3542 ledöntött fával. A győztes maga mögé utasította a második helyezett Marosvásárhelyi Elektromarost (3270), amelytől Kötő Kálmán Dávid volt a legeredményesebb 627 ledöntött fával, a harmadik helyen pedig a Szatmárnémeti CSM (3234) zárt.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!