Világszínvonalú feltételek állnak majd a bokszolók rendelkezésére az október 22-én, pénteken 15 órától átadandó Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban, ahol a remények szerint olimpiai és más világversenyek bajnokai nőnek majd fel. A létesítmény Magyarország Kormányának támogatásával épült fel. 2020 nyarán volt az alapkőletétel, és idén áprilisban már be is fejeződtek a munkálatok, azóta pedig beszerezték a szükséges felszereléseket, eszközöket is.
Az eredeti tervek szerint júliusban lett volna az avatóünnepség, de ezt az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub zsúfolt versenyprogramja miatt erre az októberi időpontra halasztották. A zsúfolt versenyprogram nemcsak azt jelenti, hogy a bokszolók sok versenyen szerepeltek,
hanem olyan eredményeket értek már el, amelyekre sokan felkapták a fejüket a sportág berkeiben.
A 2017-ben lezajlott toborzás óta edződő gyerekekkel 2020 októberében szerepeltek először országos versenyen, és azóta öt aranyat, tizenkét ezüstöt nyertek a romániai és magyarországi bajnokságokban, a bronzokkal együtt pedig több mint harmincra rúg az egy év alatt szerzett érmek száma. Egy sportolójuk Magyarországot, egy pedig Romániát képviselte az U14-esek Európa-bajnokságán – mutatott rá Huszár Árpád klubelnök.
A sportközpont ugyan elsősorban az ökölvívást szolgálja, de adottságait, felszereltségét igénybe vehetik majd más sportágak művelői is.
Az avatóünnepségen jelen lesznek mindazok, akik hozzájárultak a létesítmény megvalósulásához, de a magyar sport több neves személyiségét is várják. Az esemény nyilvános, minden sportkedvelőt szívesen látnak, és több bemutató jellegű ökölvívó-mérkőzésre is sor kerül majd.
November 2. és 7. között Gyergyószentmiklós ad otthont az U14-es korosztály romániai országos bajnokságának. Ezt egyelőre nem az új sportközpontban, hanem a Basilides Tibor Sportcsarnokban rendezik meg, de különleges esemény lesz így is, hiszen e
bben a sportágban még nem volt ilyen rangos viadal a városban, több mint 300 részvevőre (sportolóra, edzőre) számítanak.
A versenyen az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub tíz sportolóval indul, közülük öten éremesélyesek, öten pedig most mutatkoznak be ebben a korosztályban – tudtuk meg Huszár Árpádtól.
Bíznak abban, hogy nézők előtt zajlanak majd a küzdelmek, amelyeket az akkor hatályos járványügyi előírások betartásával rendeznek majd meg.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!