Világszínvonalú feltételek állnak majd a bokszolók rendelkezésére az október 22-én, pénteken 15 órától átadandó Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban, ahol a remények szerint olimpiai és más világversenyek bajnokai nőnek majd fel. A létesítmény Magyarország Kormányának támogatásával épült fel. 2020 nyarán volt az alapkőletétel, és idén áprilisban már be is fejeződtek a munkálatok, azóta pedig beszerezték a szükséges felszereléseket, eszközöket is.
Az eredeti tervek szerint júliusban lett volna az avatóünnepség, de ezt az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub zsúfolt versenyprogramja miatt erre az októberi időpontra halasztották. A zsúfolt versenyprogram nemcsak azt jelenti, hogy a bokszolók sok versenyen szerepeltek,
hanem olyan eredményeket értek már el, amelyekre sokan felkapták a fejüket a sportág berkeiben.
A 2017-ben lezajlott toborzás óta edződő gyerekekkel 2020 októberében szerepeltek először országos versenyen, és azóta öt aranyat, tizenkét ezüstöt nyertek a romániai és magyarországi bajnokságokban, a bronzokkal együtt pedig több mint harmincra rúg az egy év alatt szerzett érmek száma. Egy sportolójuk Magyarországot, egy pedig Romániát képviselte az U14-esek Európa-bajnokságán – mutatott rá Huszár Árpád klubelnök.
A sportközpont ugyan elsősorban az ökölvívást szolgálja, de adottságait, felszereltségét igénybe vehetik majd más sportágak művelői is.
Az avatóünnepségen jelen lesznek mindazok, akik hozzájárultak a létesítmény megvalósulásához, de a magyar sport több neves személyiségét is várják. Az esemény nyilvános, minden sportkedvelőt szívesen látnak, és több bemutató jellegű ökölvívó-mérkőzésre is sor kerül majd.
November 2. és 7. között Gyergyószentmiklós ad otthont az U14-es korosztály romániai országos bajnokságának. Ezt egyelőre nem az új sportközpontban, hanem a Basilides Tibor Sportcsarnokban rendezik meg, de különleges esemény lesz így is, hiszen e
bben a sportágban még nem volt ilyen rangos viadal a városban, több mint 300 részvevőre (sportolóra, edzőre) számítanak.
A versenyen az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub tíz sportolóval indul, közülük öten éremesélyesek, öten pedig most mutatkoznak be ebben a korosztályban – tudtuk meg Huszár Árpádtól.
Bíznak abban, hogy nézők előtt zajlanak majd a küzdelmek, amelyeket az akkor hatályos járványügyi előírások betartásával rendeznek majd meg.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!