Világszínvonalú feltételek állnak majd a bokszolók rendelkezésére az október 22-én, pénteken 15 órától átadandó Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban, ahol a remények szerint olimpiai és más világversenyek bajnokai nőnek majd fel. A létesítmény Magyarország Kormányának támogatásával épült fel. 2020 nyarán volt az alapkőletétel, és idén áprilisban már be is fejeződtek a munkálatok, azóta pedig beszerezték a szükséges felszereléseket, eszközöket is.
Az eredeti tervek szerint júliusban lett volna az avatóünnepség, de ezt az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub zsúfolt versenyprogramja miatt erre az októberi időpontra halasztották. A zsúfolt versenyprogram nemcsak azt jelenti, hogy a bokszolók sok versenyen szerepeltek,
hanem olyan eredményeket értek már el, amelyekre sokan felkapták a fejüket a sportág berkeiben.
A 2017-ben lezajlott toborzás óta edződő gyerekekkel 2020 októberében szerepeltek először országos versenyen, és azóta öt aranyat, tizenkét ezüstöt nyertek a romániai és magyarországi bajnokságokban, a bronzokkal együtt pedig több mint harmincra rúg az egy év alatt szerzett érmek száma. Egy sportolójuk Magyarországot, egy pedig Romániát képviselte az U14-esek Európa-bajnokságán – mutatott rá Huszár Árpád klubelnök.
A sportközpont ugyan elsősorban az ökölvívást szolgálja, de adottságait, felszereltségét igénybe vehetik majd más sportágak művelői is.
Az avatóünnepségen jelen lesznek mindazok, akik hozzájárultak a létesítmény megvalósulásához, de a magyar sport több neves személyiségét is várják. Az esemény nyilvános, minden sportkedvelőt szívesen látnak, és több bemutató jellegű ökölvívó-mérkőzésre is sor kerül majd.
November 2. és 7. között Gyergyószentmiklós ad otthont az U14-es korosztály romániai országos bajnokságának. Ezt egyelőre nem az új sportközpontban, hanem a Basilides Tibor Sportcsarnokban rendezik meg, de különleges esemény lesz így is, hiszen e
bben a sportágban még nem volt ilyen rangos viadal a városban, több mint 300 részvevőre (sportolóra, edzőre) számítanak.
A versenyen az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub tíz sportolóval indul, közülük öten éremesélyesek, öten pedig most mutatkoznak be ebben a korosztályban – tudtuk meg Huszár Árpádtól.
Bíznak abban, hogy nézők előtt zajlanak majd a küzdelmek, amelyeket az akkor hatályos járványügyi előírások betartásával rendeznek majd meg.
Hiába vezetett a román labdarúgó-válogatott Zenicában, a második félidőben emberhátrányban összeomlott és elveszítette a vébéselejtezőt Boszniával szemben. Így csak a Nemzetek Ligája útvonalán juthatnak ki a vébére, ami nagyon nehéznek ígérkezik.
Sorsdöntő világbajnoki selejtezőmeccs vár a magyar válogatottra, vasárnap 16 órakor Írországot fogadja a Puskás Arénában. A székely szurkolók közösen vonulva érkeztek meg, mi is ott vagyunk. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünkben.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!