Világszínvonalú feltételek állnak majd a bokszolók rendelkezésére az október 22-én, pénteken 15 órától átadandó Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban, ahol a remények szerint olimpiai és más világversenyek bajnokai nőnek majd fel. A létesítmény Magyarország Kormányának támogatásával épült fel. 2020 nyarán volt az alapkőletétel, és idén áprilisban már be is fejeződtek a munkálatok, azóta pedig beszerezték a szükséges felszereléseket, eszközöket is.
Az eredeti tervek szerint júliusban lett volna az avatóünnepség, de ezt az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub zsúfolt versenyprogramja miatt erre az októberi időpontra halasztották. A zsúfolt versenyprogram nemcsak azt jelenti, hogy a bokszolók sok versenyen szerepeltek,
hanem olyan eredményeket értek már el, amelyekre sokan felkapták a fejüket a sportág berkeiben.
A 2017-ben lezajlott toborzás óta edződő gyerekekkel 2020 októberében szerepeltek először országos versenyen, és azóta öt aranyat, tizenkét ezüstöt nyertek a romániai és magyarországi bajnokságokban, a bronzokkal együtt pedig több mint harmincra rúg az egy év alatt szerzett érmek száma. Egy sportolójuk Magyarországot, egy pedig Romániát képviselte az U14-esek Európa-bajnokságán – mutatott rá Huszár Árpád klubelnök.
A sportközpont ugyan elsősorban az ökölvívást szolgálja, de adottságait, felszereltségét igénybe vehetik majd más sportágak művelői is.
Az avatóünnepségen jelen lesznek mindazok, akik hozzájárultak a létesítmény megvalósulásához, de a magyar sport több neves személyiségét is várják. Az esemény nyilvános, minden sportkedvelőt szívesen látnak, és több bemutató jellegű ökölvívó-mérkőzésre is sor kerül majd.
November 2. és 7. között Gyergyószentmiklós ad otthont az U14-es korosztály romániai országos bajnokságának. Ezt egyelőre nem az új sportközpontban, hanem a Basilides Tibor Sportcsarnokban rendezik meg, de különleges esemény lesz így is, hiszen e
bben a sportágban még nem volt ilyen rangos viadal a városban, több mint 300 részvevőre (sportolóra, edzőre) számítanak.
A versenyen az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub tíz sportolóval indul, közülük öten éremesélyesek, öten pedig most mutatkoznak be ebben a korosztályban – tudtuk meg Huszár Árpádtól.
Bíznak abban, hogy nézők előtt zajlanak majd a küzdelmek, amelyeket az akkor hatályos járványügyi előírások betartásával rendeznek majd meg.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!