Bosznia-Hercegovinában, a Szarajevóhoz közeli Pale városában tartották az U13-as korosztály számára kiírt 2022-es cselgáncs Balkán-bajnokságot, amelyen a székelyföldi Balogh Péter a 46-kgos súlycsoportban harcolva bronzérmet szerzett. A Csíkszeredai ISK dzsúdósát Dániel Albert edző készítette fel.
A boszniai kiszállást követően Nagyszebenben, az U14-es korosztály földharc-bajnokságon voltak érdekeltek a fiatal csíki cselgáncsozók. A szebeni viadalon Balogh Péter (46 kg) és Balázs Hunor (+66 kg) az első-, Mihály Ádám (55 kg) pedig a második helyen végzett.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!