Hirdetés

Közelebb hoznák a kerékpározás világát az amatőr versenyzőkhöz

A kezdeményezés célja, hogy olyanok is próbára tegyék magukat, akik korábban csak nézték. Képünk illusztráció

A második alkalommal szervezik meg a SIC Cycling Cup amatőr kerékpárversenyt, amelyre a kezdőktől a haladókig mindenkit várnak. Az esemény május végén, három különböző székelyföldi városban zajlik.

Május végén különleges kerékpáros eseményt szerveznek Székelyföldön: elrajtol a SIC Cycling Cup, amely elsősorban amatőr sportolóknak kínál lehetőséget arra, hogy szervezett, versenykörülmények között mérjék össze tudásukat.

Hirdetés

A viadal különlegessége, hogy az a szervezőcsapat bonyolítja le, amely korábban öt éven keresztül sikeresen rendezte meg a székely kerékpáros körversenyt. A kezdeményezés célja, hogy közelebb hozza az országúti kerékpározás világát azokhoz is, akik eddig csak nézőként találkoztak vele.

A háromnapos versenyt május 29. és 31. között rendezik meg, három helyszínen: Marosvásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredában. A mezőnyt változatos, gyors tempót diktáló pályák várják, amelyek komoly kihívást jelenthetnek a résztvevők számára.

Először május 29-én Marosvásárhelyen állnak rajthoz a sportolók, ahol egy kemény, 58,7 kilométeres szakasz vár rájuk. Egy nappal később Sepsiszentgyörgyön két futamot is rendeznek: egy rövidebb, 26,8 kilométeres light, valamint egy hosszabb, 62,2 kilométeres hard szakaszt. A verseny május 31-én Csíkszeredában zárul, ahol három 6,8 kilométeres light kör (összesen 20,4 km), majd egy 59 kilométeres hard szakasz dönt a végső sorrendről.

A szervezők hangsúlyozzák, hogy a SIC Cycling Cup nemcsak azoknak szól, akik a dobogót célozzák meg, hanem azok számára is kiváló lehetőség, akik először szeretnék kipróbálni magukat egy többnapos viadalon, és megtapasztalni a mezőnyversenyek hangulatát.

A nevezés már elindult, a jelentkezési határidő május 29., az érdeklődök IDE kattintva regisztrálhatnak.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Becze Tihamér: amit tudtunk, kitettünk a jégre

Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Szilágysági családorvos keresi az utódját: egy hivatás, amely több mint munka

Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.

Krónika

Puczi Béla hőstette ma is nemzet- és jövőépítő – Budapesti megemlékezés a marosvásárhelyi fekete márciusról

Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

Váltóban utolérhetetlenek a Sepsi ISK atlétái

A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub atlétái dobogóra álltak az U16-os fedettpályás országos döntőn. Horovitz Hanna tanítványai mindegyik éremből gyűjtöttek egyet, közülük a váltóban szerzett arany a legértékesebb.

Ahol elindult, ott országos bajnok lett Szőcs Bernadette

A marosvásárhelyi származású sportoló mindhárom kategóriában megszerezte az aranyérmet az országos asztalitenisz-bajnokságon. Szőcs Bernadette remek szezonkezdetet tudhat maga mögött, és egy hét múlva a világkupán bizonyíthat.

Újra hallatnak magukról a szépvízi karatékák

Több aranyérmet és dobogós helyezést szereztek a SIC-Szépvíz karatékái a sportág kézdivásárhelyi országos bajnokságán, amely egyben világbajnoki kvalifikáció is volt.

Egy meccs a Szuperliga alsóházi rájátszásából, tenisz, póló és kerékpár – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának második fordulója. Érződik, hogy Európa-szerte összegyűlnek a fociválogatottak, kevesebb a sportesemény a képernyőn.

Saját közönsége előtt a Sepsi OSK, nagyüzem a sportpályákon – a vasárnapi sportműsor

A Sepsi OSK számára is elkezdődik a 2. Liga felsőházi rájátszása, a Bihar FC érkezik Sepsiszentgyörgyre. A vasárnapi sportműsorban emellett topligás rangadók és számos kiemelt esemény is szerepel.

Bőséges a felhozatal, hazai meccset játszik az FK Csíkszereda – a szombati sportműsor

Mindenki talál magának valót, sok focimeccs, téli sportok, kézilabda. A labdarúgó Szuperliga rájátszásban az FK Csíkszereda a Konstancai Farult látja vendégül.

A CFR–Rapid rangadó viszi a prímet – pénteken a képernyőn

Vasutas rangadót rendeznek a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában, pénteken este a Kolozsvári CFR és a Bukaresti Rapid csap össze. A külföldi focimeccsek mellett több egyéni és téli sportág, valamint kosárlabda és röplabda szerepel a kínálatban.

Egy híján negyven kiemelkedő teljesítményt díjaztak a Hargita megyei Lovasgálán

Ünnepélyes keretek között rendezték meg szerdán Gyergyóremetén az idei Hargita megyei Lovasgálát, ahol a 2025-ös versenyszezon kiemelkedő teljesítményt nyújtó lovas sportolóit díjazták.

Szuperliga és nemzetközi foci – a csütörtöki sportműsor

Csütörtökön az Európa Ligában és a Konferencia Ligában is a nyolcaddöntők visszavágói kerülnek terítékre, miközben a Szuperliga felsőházi rájátszása is folytatódik. A kínálatban emellett tenisz, kosárlabda, sznúker és erőemelés is szerepel.

Söprés, csalódás és kérdőjelek – Helyzetbe hozunk!

Az Erste Liga negyeddöntőiben a GYHK és a Corona dominált, miközben a Sportklub csalódást keltett. Az FK fontos csatát nyert Galacon, a Sepsi kritikák közepette kezdi a rájátszást. Elemzések, vélemények, érdekességek a Helyzetbe hozunk! legújabb részében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!