Hirdetés

Közel voltak a dobogóhoz a Góbék teqballosai Felvidéken

Kevésen múlott, hogy bejussanak a legjobbak közé. Korábbi felvétel
Fotó: Haáz Vince

Az éremszerzés ugyan nem sikerült, de remek hétvégi tornát tudhatnak maguk mögött a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team sportolói a felvidéki Eperjesen, ahol kevésen múlott, hogy bejussanak a legjobbak közé.

2024. július 15., 11:25

Az egyéni versenyben Ilyés Szabolcs és Gergely Péter is bejutott a nyolcaddöntőbe, ott viszont előbbi a győri Tóth Benjamintól két szoros játszmában (10–12, 11–12), míg utóbbi a varsói Stefan Orlowskitól szintén két szettben szenvedett vereséget.

Párosban az Ilyés Szabolcs–Simó Bence alkotta kettős a negyeddöntőben a későbbi tornagyőztes lengyel válogatott, Adrian Duszak–Marek Pokwap duóval szemben maradt alul. Gergely Péter és Stefan Orlowski szintén a legjobb nyolc között a magyar bajnoki ezüstérmes, korábban a Góbéknál játszó Levik Boldizsártól, illetve Tóth Benjamintól kapott ki.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Hirdetés

Vegyesben Lakatos Kriszta és dán játékostársa, Noah Dahlmann kiélezett hajrában maradt alul a negyeddöntőben, így az ötödik helyen végeztek.

A tornagyőzelmet férfi egyéniben a négyszeres világbajnok, magyarországi Blázsovics Ádám, nőiben a magyar bajnok Izsák Anna szerezte meg, míg férfi párosban és vegyesben a lengyel Marek Pokwap diadalmaskodott.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A székelyudvarhelyi világelső és ebben az évben szenzációsan teljesítő, egyéniben még veretlen Györgydeák Apor egy kisebb sérülés miatt csak a hétvégi, szintén Szlovákiában, Zsolnán rendezendő tornán képviselteti magát, ahol párosban Blázsovics Ádám, vegyesben a marosvásárhelyi Barabási Kinga oldalán indul. A Góbék további játékosai a kínai Csingtaóban versenyeznek, Ilyés Szabolcs és Simó Boglárka ugyancsak párosban, illetve vegyesben lesznek érdekeltek, mindketten az ezen a tornán a székelyföldi klubot erősítő Marek Pokwappal alkotnak egy csapatot.

Először rendeztek homokban teqball-bajnokságot

Hétvégén Székelyudvarhelyen lezajlott az első olyan teqball-bajnokság, amelyen homokban kellett teljesítsenek a versenyzők. A Baby'O Beach Club által szervezett tornán 18 játékos vett részt.

A Kereszteq (Székelyudvarhelyi Egyesülés) tíz sportolóval indult, a Csomafalvi Hiúz Sportegyesület négy, a Góbék Teqball Team két teqbalossal képviseltette magát, valamint még két független játékos is érkezett Székelyudvarhelyről.

A megmérettetést az udvarhelyiek uralták, párosban a Kiss János és Szabó Apor nyerték meg a döntőt Kereszteq versenyzői, Szilveszter Attila és Fazakas Zalán ellen, míg egyéniben Máté Zoltán győzött Szilveszter Attilával szemben.

A székelykeresztúriak a két második hely mellett szereztek még egy harmadikat is, a Hegedüs Hunor és Nyárádi Patrik alkotta páros révén.

A csapatból ezen a tornán mutatkozott be a mindössze 13 éves Nyárádi Ádám, aki Sinka-Király Bencével az oldalán legyőzték a csomafalviak lánypárosát.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Székelyhon

Gyermekcsoporttal túrázott a pedagógus, amikor villámcsapás érte

Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.

`
Krónika

Románul nem beszélő magyar rászorulók kerültek távoli megyékbe a bihari menhelyekről

Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.

Krónika

Merre mozdul el a román–magyar viszony, és milyen szerep jut ebben az RMDSZ-nek és a fekete-tengeri gáznak

Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.

Főtér

A cigánymisszió hatalmas lehetőséget rejt az erdélyi református egyház számára

Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

A Maros megyei község, ahol egyszerre dobban minden Fradi-szív

A Marosvásárhelytől 12 kilométerre lévő, mintegy 6500 lelket számláló Mezőpanitban már évtizedek óta egy lelkes, odaadó, a Fradival szimpatizáló közösség él, akik testileg-lelkileg az FTC-rajongói és szívük a zöld-fehér klubért dobog.

Ingyen közvetítik a kézilabda-válogatott találkozóit a tévétársaságok

Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.

A nyolcaddöntők a focivébén, Wimbledon, Tour de France – a szombati sportműsor

Nincs megállás, máris következik az újabb kieséses szakasz a labdarúgó-világbajnokságon. Időmérő edzés a Formula–1-ben, újabb nap az angol nyílt teniszbajnokságon, az első szakasz a Tour-on.

Történelmi pillanat: a Lőrincz-testvérek együtt indulnak az U20-as Európa-bajnokságon

Történelmi fejezetéhez érkezett a székelyudvarhelyi birkózás: először fordul elő, hogy egy testvérpár, Lőrincz Magor és Lőrincz Balázs egyszerre képviseli az országot és a várost ugyanazon a korosztályos Európa-bajnokságon.

Zöld utat kapott a Bajnokok Ligája-induláshoz a székelyudvarhelyi asztaliteniszcsapat

A második számú európai kupakiírással számoltak, az utolsó percben derült ki, hogy a férfi asztalitenisz BL-csoportkörben indulhat idén a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.

Pályán a címvédő argentinok, jönnek az utolsó tizenhatoddöntők a világbajnokságon

Az utolsó három tizenhatoddöntős párharcot rendezik a labdarúgó-világbajnokságon, pályára lép a címvédő Argentína. Folytatódnak a küzdelmek a wimbledoni Grand Slam tenisztornán, a magyar férfi kosárlabda-válogatott vb-selejtezője is a pénteki programban.

Györgydeák Apor: mindig éhes vagyok a sikerre

A múlt hétvégi monacói tornán megszerezte pályafutása 100. tornagyőzelmét Györgydeák Apor. A négyszeres világbajnok székelyföldi teqballos elmondása szerint ez a mérföldkő még nagyobb önbizalmat adott neki, és motiválja arra, hogy tovább fejlődjön.

Pályán a nagyágyúk, európai párharcok a focivébén – a csütörtöki sportműsor

Két európai rangadóval folytatódik csütörtök este és péntek hajnalban a 2026-os focivébé. Pályára lép az egyik legnagyobb favoritnak tartott spanyol válogatott, míg a Cristiano Ronaldo vezette Portugália Horvátország ellen harcolhatja ki a továbbjutást.

Balkán Kupa-ezüstöt nyert a csíkszeredai tekvandós

Kiemelkedően szerepelt a szerbiai Zrenjaninban rendezett WT-taekwondó Balkán Kupán és Balkán-bajnokságon a Csíki Titánok sportolója. Dombi Patrik ezüstérmet szerzett, majd hajszállal maradt le egy újabb dobogós helyezésről.

Wimbledoni tenisztorna, kiesési szakasz a focivébén – a szerdai sportműsor

Pályán az angolok, a belgák és az amerikaiak is, újabb három együttes jut a legjobb tizenhat közé a labdarúgó-világbajnokságon. A tenisztorna második fordulójának meccseit játsszák a füves pályán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!