Hirdetés

Közel száz érmet szereztek, kiemelkedően sikeres évet zártak a gyergyói bokszolók

Fotó: Gergely Imre

2021. december 20., 17:12

Tíz országos bajnoki címet és nemzeti kupa aranyat, összesen pedig 91 érmet nyert idén az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub csapata. A sikerek nagy többségét a gyergyószentmiklós központ sportolói érték el, de már szereztek érmeket a fiókegyesületek bokszolói is. Jövőre hasonló, vagy ennél is szebb eredményeket szeretnének elérni.

2021. december 20., 17:12

Egy sportegyesület munkájának hatékonyságát, minőségét elsősorban a versenyeken elért eredmények tükrözik. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub 2021-es eredménylistája kivételes. 57 arany-, 24 ezüst- és 15 bronzérmet szereztek különböző versenyeken. A romániai viadalokon az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub, Magyarországon a Felcsút SK színeiben versenyeztek, és

sporttörténelmet is írtak azzal, hogy két sportoló, Benedek Péter és Majlát András egyszerre a két ország bajnoka.

Az EGÖSK vezetője és vezetőedzője, Huszár Árpád sajtótájékoztatón számolt be az idei évi tevékenységükről, egyben köszönetet mondva mindenki számára, akik őket a munkájukban segítették és segítik.

A versenynaptárjuk nagyon sűrű volt, összesen 15 viadalon szerepeltek, a romániai és magyarországi bajnokságok és kupatornák mellett Görögországban Romániát képviselték egy nemzetközi viadalon, és Benedek Péter Magyarország -, Majlát András Románia színeiben vehetett részt az U14-esek Európa-bajnokságán, ahol András 5. lett.

Amint Huszár Árpád elmondta, elégedett az eredményekkel, és kevésen múlt, hogy nem lett még szebb az idei kollekció. Csiki Róbert például a juniorok magyar bajnokságán úgy lett ezüstérmes, hogy mindössze 17 meccsel és három évi edzéssel a háta mögött egy 89 mérkőzés tapasztalatával bíró ellenféllel bokszolt egyenlő módon. Az Európa-bajnokságon pedig Majlát András számára közel volt az elődöntő is, de a legjobb 8 között végül ellenfelét hirdették ki győztesnek, így nem jött össze az Eb-érem.

Hirdetés

Három éve dolgozunk együtt és elmondhatom, hogy sportolóink nagyon kemény munkát végeznek. Vannak, akiknél ennek az eredménye már ebben az évben megmutatkozott, másoknál még várni kell erre, de úgy gondolom, a betett munka előbb vagy utóbb meghozza a gyümölcsét. Jövőre az ideinél többen fogunk jelen lenni mind Magyarországon, mind Romániában”

 – fogalmazott Huszár.

Hozzátette, az érmek 90 százalékát a gyergyószentmiklósi központban dolgozó fiatalok érték el, de alig egy évvel azután, hogy elindult a közös munka, a fiókegyesületekből (Kézdivásárhely, Székelyudvarhely, Déva, Petrozsény, Nagyszalonta) is kikerültek már dobogósok.

Leszögezte: a boksz ugyan egyéni sportág, de a sikereket csak csapatként gondolkodva, együtt dolgozva lehet elérni. A vezetőedző mellett Huszár Dávid és Máthé István edzők munkájára is nagy szükség van, úgy a versenyek alatt, mint az azokat megelőző edzőtáborokban, illetve a mindennapos edzésmunka során is. Reméli, a fiókegyesületek is többet tudnak majd hozzá tenni a közös teljesítményhez, és önállóan is eredményeket tudnak majd elérni – mondja Huszár Árpád.

Idén 22 sportoló indult és szerzett érmet, vagy volt pontszerző, de már újabbak kapcsolódnak be, akik most töltötték be a 12 éves kort és így benevezhetők a bajnokságokra. Jók az előjelek a következő évre is.

Ugyanakkor ezek csak lépcsőfokok az igazi cél felé, ami az, hogy mire felnőnek olyan szintet érjenek el, hogy nemzetközi szinten, a felnőtt mezőnyben is sikeresek tudjanak lenni.

„A mostani 14 éves bajnokokkal még tíz évet kell dolgozni ahhoz, hogy a világelitbe érjenek – mutatott rá a vezetőedző”.

Az EGÖSK januárban költözik be az idén elkészült és átadott új gyergyószentmiklósi ökölvívó sportközpontba, és februárban már rangos nemzetközi versenynek lesznek házigazdái. 25 európai ország 15-18 éves legjobbjai találkoznak itt. Ennek a megrendezését az eddigi eredményeknek köszönhetően érdemelték ki.

Huszár Árpádot a romániai junior válogatott szövetségi kapitányi tisztségére kérték fel, de egyelőre még nem adott választ erre.

„Számomra az ökölvívás nem az én egyéni karrieremről szól. Amennyiben úgy látom, hogy a válogatott vezetésének elvállalása előnyére válik az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolóinak, akkor vállalom a feladatot, amennyiben inkább hátráltatná a gyergyói munkát, akkor köszönöm, de nem fogadom el a felkérést” – szögezte le Huszár Árpád.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: nem zárjuk be holnap a klubot, de segítség nélkül nem tudjuk garantálni a jövőt

A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.

Szondy Zoltán: nem vagyunk világvége hangulatban a támogatások elmaradása miatt

A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.

Székelyhon

Többen is a Transalpinán meghalt magyarországi motoros segítségére siettek

Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.

`
Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Krónika

Leköpték Magyar Pétert, a kormányfő üzent a „fideszes lámának”

Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.

Ez is érdekelheti

Érem nélkül is remek Európa-bajnokságot zárt Toró Dávid, a vb-indulásra hajt

Három versenyszámban is mindössze egyetlen győzelem választotta el az éremtől Toró Dávidot a portugáliai Gondomarban rendezett korosztályos asztalitenisz Európa-bajnokságon. Nem csalódott, hogy nem állhatott dobogóra.

Egymást érik a magyar és a román csapatok európai kupamérkőzései

Három román és két magyar együttes meccsét követhetjük a tévében csütörtökön a Konferencia Liga selejtezőjében. A magyar férfi vízilabda-válogatott világkupa-negyeddöntője, a Tour de France újabb szakasza, több tenisztorna és golf szerepel a kínálatban.

Világszínvonalú mezőny versenyzett Ditróban

Több mint 160 motoros, köztük a hard enduro világának több kiválósága állt rajthoz a hétvégén Ditróban, ahol kilencedik alkalommal rendezték meg a Ditrocks Hard Enduro versenyt, amely a sportág romániai bajnokságának ötödik futama is volt egyben.

BL-selejtezőt játszik a román bajnok, folytatódik a Tour – szerdán a tévében

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a bolgár bajnok Levszki Szófiával csatázik a továbbjutásért az Universitatea Craiova, a magyar női vízilabda-válogatott a spanyolokkal találkozik a negyeddöntőben a sydney-i világkupán.

Sörözhetünk a lelátón, engedélyezik a pirotechnikai bemutatókat a stadionokban

Új szabályok lépnek életbe a romániai stadionokban. A legfontosabb változás, hogy bizonyos feltételek mellett ismét lehet sört fogyasztani a lelátókon, emellett szabályozott keretek között pirotechnikai bemutatókat is lehet szervezni.

Dobogós helyezésekkel tértek haza az udvarhelyiek az ország legnagyobb triatlonversenyéről

Remek eredményeket ért el az Udvarhelyi Triatlon Club csapata a Temesváron megrendezett Timișoara Triathlon 2026-on. Románia legnagyobb nemzetközi triatlonversenyén 23 ország több mint ezer sportolója állt rajthoz.

Konferencialiga-selejtező, Tour de France és tenisz – kedden a tévében

A Győri ETO FC a Konferencialiga-selejtezőben lép pályára a luxemburgi Atert Bissen vendégeként, a Tour de France egyéni időfutammal folytatódik, emellett Estorilban, Prágában és Hamburgban is tenisztornákat rendeznek.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a székelyföldi ökölvívók

Biztató eredményeket értek el Brăilán és Budapesten a székelyföldi ökölvívók: Szőcs Bence ezüstérmet nyert a nemzetközi tornán, Mailát András pedig ötödik lett a magyar felnőtt bajnokságon.

Franciaországba utazik BL-meccsekre a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Az európai szakszövetség elkészítette a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első körének sorsolását. Az uránban ott volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK neve is.

Előbb az FK Csíkszereda, azután a Sepsi OSK idénynyitó bajnoki meccse – a hétfői sportműsor

Nekivág a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának a két székelyföldi klub. Mindketten idegenben indítják az évadot, a csíkszeredaiak az újonccal, a háromszékiek a fővárosban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!