Közel félezren kerekeztek a Güdüc MTB versenyen

Gergely Imre 2023. július 12., 13:14

Nem csak verseny, sokaknak több napos aktív pihenés és kikapcsolódás a Güdüc MTB hegyikerékpárverseny, közel 500-an tekertek a közeli hegyeken, völgyeken. 50 és 30 kilométeres távokon indultak a résztvevők, akiket több kategóriában díjaztak.

Remek hangulatú verseny volt Fotó: Lukács Géza

Amint Keresztes-Vakaria Edit szervező elmondta, Az elit kategóriában csak ketten indultak, és megtisztelőnek érzik, hogy itt volt az olimpiára készülő Molnár Ede, aki a güdüci részvétel érdekében hazasietett Erdélybe egy görögországi versenyző.

A mezőny legnagyobb részét amatőrök alkották, de ez is a cél, a hegyikerékpározást kedvelő amatőröket szeretnék ide vonzani. Sokan is jöttek más, távoli megyékből, és nagy számban voltak, akik ezt egész hétvégés kikapcsolódással, kempingezéssel kötöttek össze.

Fotó: Güdüc MTB

A profiknak és amatőröknek is élményt jelentett a hétvégi verseny.

Több, mint harminc kisgyerek is bekapcsolódott a számukra szervezett megmérettetésbe, ott nyilván mindenki díjat kapott. A szervezők hálásak a sok önkéntesnek, akik segítették a verseny zökkenőmentes megszervezését.

A férfiaknál az Elit kategóriában Molnár Ede volt az első, aki 2 óra 19 perces, aki idővel teljesítette az 50 kilométeres távot. A nőknél a nyílt versenyt Roxana Roimniceanu nyerte 3.30 perc alatt célba érve.

Fotó: Lukács Géza