Romániából 15 klub versenyzői érkeztek Csíkszeredába, mellettük Moldova Köztársaságbeli úszók is rajthoz álltak. „Összesen több mint 250 versenyző vett részt a versenyen, a legfiatalabbak 2015-ben születtek, és a 2005-ös születésűekig terjedt a korosztályi felosztás. Minden regisztrált sportoló ajándékcsomaggal és emléklappal gazdagodott. Összesen közel 300 érmet és ugyanannyi oklevelet osztottunk ki.
A versenyszámok között szerepelt négy 50 méteres próba: pillangó-, hát-, mell- és gyorsúszás, de emellett rendeztünk 200 méteres vegyesúszást, valamint egy látványos vegyes-váltóversenyt is, ahol a négy fős csapatban legalább egy fiú vagy egy lány kellett, hogy részt vegyen.
A szülőknek, hozzátartozóknak és nézőknek külön köszönjük a biztatást és, hogy ilyen szép nagy számban megjelentek. Nagyon elégedettek vagyunk a rendezvény kimenetelével, és rendkívül gördülékenyen zajlott az esemény. Köszönjük minden résztvevőnek és támogatónknak a hozzájárulást” – olvasható a 4Seasons csapatának szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
A részvevő csapatok a következők voltak: Csíkszeredai 4Seasons, Bucovina 2016 Suceava, CS Chișinău, Marosvásárhelyi Mureșul, CSM Pitești, Marosvásárhelyi H2O Team SK, Brassói Hyperion, Gyergyószentmiklósi VSK, Csíkszeredai Swim to Perfection, CS Nada Florilor Fălticeni, Brassói Swim4Life, CS Speeding Moinești, Csíkszeredai AS Sprint Team 88, Marosvásárhelyi ISK, Székelyudvarhelyi Delfin SK és Csíkszeredai VSK.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!