A piros-fehérek számára létfontosságú a három pont megszerzése, ellenkező esetben ugyanis könnyen a kiesés szélére sodródhatnak. Egy eseménydús hét után teljes erővel a soron következő bajnoki meccsre kell tehát összpontosítaniuk, hogy
legyőzve az utolsó helyezett Dâmbovița megyeieket, eltávolodjanak a kieséssel fenyegető veszélyes zónától.
A Jászávásári Poli ellen elért kettős győzelemmel bejutottak ugyan a Román Kupa döntőjébe, a bajnokság alsóházi rájátszásában azonban eddig mindössze egyetlen alkalommal hagyhatták el győztesen a pályát.
A bajnoki meccseken elszenvedett vereségek miatt felgyűlt feszültség rányomta bélyegét a csapaton belüli hangulatra, ami botrányhoz is vezetett, amikor Leo Grozavu vezetőedző két tanítványával, Fülöp Loránddal és Călin Popescuval tettlegességig fajuló konfliktusba keveredett. A klub vezetőségének közbelépése nyomán azóta a kedélyek lenyugodni látszanak, ami
elengedhetetlenül fontos annak érdekében, hogy a szakmai stáb és a játékosok most csak a labdarúgásra és a soron következő mérkőzésre koncentráljanak.
A Sepsi OSK trénere szerint nagy megvalósítás kupadöntőt játszani, ami viszont akkor teljesedne ki igazán, ha el is tudnák hódítani a trófeát. A döntő előtt azonban még fontos bajnoki meccsek várnak rájuk, és ezeken feltétlenül pontokat kell gyűjteniük.
„Örülünk annak, hogy a döntőbe jutottunk, és ha már odaértünk, nem szeretnénk itt megállni. A döntők azért vannak, hogy azokat megnyerjük, és mindannyian akarjuk a sikert.
Egy olyan ellenfél ellen játszunk, amely talán az utolsó esélyért száll harcba, ezért nekünk minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk a három pontért” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.
A piros-fehérek ifjú tehetsége, Marius Ștefănescu úgy véli, a csapat a kupaelődöntőben mutatta meg igazi arcát, azzal pedig, hogy döntőt játszhatnak, beírták magukat Sepsiszentgyörgy történelmébe. A fiatal balszélső szerint minden erejüket mozgósítani fogják annak érdekében, hogy a Chindia ellen begyűjtsék a három pontot.
A hétfőn 18 órakor kezdődő Sepsi OSK–Chindia Târgoviște találkozót a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás, 9. forduló
| 2020. 07. 11., 15:00 | FC Viitorul | Academica Clinceni | 5–0 |
| 2020. 07. 11., 17:30 | Nagyszebeni Hermannstadt | FC Voluntari | 2–1 |
| 2020. 07. 12., 18:00 | Bukaresti Dinamo | Jászvásári Poli | 1–1 |
| 2020. 07. 13., 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | Chindia Târgoviște | 2–0 |
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | FC Viitorul | 14 | 6 | 5 | 3 | 25–17 | 43 |
| 2. | Nagyszebeni Hermannstadt | 12 | 6 | 4 | 2 | 18–14 | 35 |
| 3. | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 13 | 4 | 5 | 4 | 19–17 | 34 |
| 4. | Academica Clinceni | 14 | 7 | 0 | 7 | 14–21 | 32 |
| 5. | FC Voluntari | 14 | 6 | 3 | 5 | 16–12 | 31 |
| 6. | Jászvásári Poli | 14 | 5 | 4 | 5 | 17–17 | 30 |
| 7. | Bukaresti Dinamo | 9 | 2 | 2 | 5 | 8–11 | 25 |
| 8. | Chindia Târgoviște | 12 | 3 | 1 | 8 | 9–17 | 23 |
Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.
Negyedszer találkozott a csíkszeredai Sportklub és az Újpest a 2025-2026-os jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Az első három vereség után győzelemmel tudtak válaszolni a székelyföldiek: péntek este végig vezetve, háromgólos különbséggel nyertek.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!