A helyszínen van hó bőven. A versenyre bárki benevezhet, a szervezők szeretettel várják vasárnap Hargitafürdőre a téli sportok szerelmeseit.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa fontosnak tartja, hogy részt vállaljon a székelyföldi sportélet, a különböző sportágak támogatásában, illetve fellendítésében, és ezáltal a sport, az egészséges életmód népszerűsítésében.
A két számban, sífutásban és műlesiklásban sorra kerülő verseny vasárnap délelőtt fél tízkor kezdődik a biatlonpályán és 10 órakor a Miklós-pályán.
A sífutásnál nincs nevezési díj, a műlesiklásnál pedig a nevezési díj 30 lej + 10 lej garancia. Jelentkezni mindkét helyszínen vasárnap reggel 8 órától lehet.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!