Kiváló évet zártak a székelyföldi raliversenyzők

Dobos László 2022. november 02., 13:05 utolsó módosítás: 2022. november 02., 13:06

Az Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre alkotta páros az aszfalt és a murvás kategóriában is dobogós helyen végzett összetettben. Jakab Attila a raly2-ben egy első- és egy második helyezéssel zárta az évet, Sprencz Tamás pedig az SSV kategóriában lett az év végi elszámolásnál második.

A Teslovan–Cseh páros idén minden versenyen az élbolyban végzett Fotó: Facebook/Cseh Vajk Imre

Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott egész szezonban a csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre alkotta kettős, amely Ford Fiesta R5 versenyautójával a Brassó Ralin is az élbolyban végzett. Mint Cseh Vajk Imre a Székelyhonnak elmondta, az év végi összesítésben a főversenyen ötödikek, az aszfaltversenyek összesítésekor ezüstérmesek, a murvás viadalokon pedig bronzérmesek lettek.

Fotó: Facebook/Sprencz Tamás

„Elértük célunkat, nem volt könnyű, de sikerült a Brassó Ralit is jól teljesíteni. Pályabejáráskor nehéznek tűntek a Brassó Rali szakaszai, a versenyen azonban számunkra minden jól alakult, sokan borultak vagy defektet kaptak, mi szerencsére megúsztuk, de ehhez nagy koncentrációra és az évek során felgyűlt tapasztalatra is szükség volt” – nyilatkozta Cseh-Vajk.

A csíkszeredai sportembertől megtudtuk, hogy a hivatalos eredményeket a hagyományos év végi autós gálán ismertetik majd, ezt december 3-ára tervezeték, helyszíne pedig a Bukaresti Opera. A 2022-es román ralibajnokságot összetettben – immár hetedszer – Simone Tempestini nyerte.

Részt vett a Brassó Ralin a csíkszeredai Sprencz Tamás is, aki a brassói Bíró Antal pilótával alkotott párost, ők Can-Am Maverickjükkel az SSV (Side by Side Vehicle) kategóriában indultak, és bár az első nap baleseteztek, a végelszámolásnál másodikok lesznek kategóriájukban.

Fotó: Facebook/Cseh Vajk Imre

A székelyudvarhelyi Jakab Attila első teljes idényét teljesítette a ralibajnokság másodosztályában, és nem is akárhogyan: az A1-es géposztályban bajnok lett, míg összetettben a második helyen végzett, ezüstérmet szerzett.

„Boldog vagyok, hogy balesetmentesen tudtuk befejezni a szezont, mert ez volt a fő célunk. A brassói szuperspeciálison sajnos hibáztam, emiatt fontos másodperceket veszítettem, ez pedig az országos bajnoki címbe került.

Jövőre egy biztos, hogy az élvonalban fogok versenyezni, mert a másodosztályban, ha nem is lettem bajnok, mindent megmutattam magamból”

– tekintett előre a raliversenyző, aki a bajnokság utolsó versenyét Mag Levente navigátorral teljesítette.

Fotó: RallyPhoto Hunters

A másodosztály összetett versenyének aranyérmét George Cătălin Ienășel szerezte meg.