Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott egész szezonban a csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre alkotta kettős, amely Ford Fiesta R5 versenyautójával a Brassó Ralin is az élbolyban végzett. Mint Cseh Vajk Imre a Székelyhonnak elmondta, az év végi összesítésben a főversenyen ötödikek, az aszfaltversenyek összesítésekor ezüstérmesek, a murvás viadalokon pedig bronzérmesek lettek.
„Elértük célunkat, nem volt könnyű, de sikerült a Brassó Ralit is jól teljesíteni. Pályabejáráskor nehéznek tűntek a Brassó Rali szakaszai, a versenyen azonban számunkra minden jól alakult, sokan borultak vagy defektet kaptak, mi szerencsére megúsztuk, de ehhez nagy koncentrációra és az évek során felgyűlt tapasztalatra is szükség volt” – nyilatkozta Cseh-Vajk.
A csíkszeredai sportembertől megtudtuk, hogy a hivatalos eredményeket a hagyományos év végi autós gálán ismertetik majd, ezt december 3-ára tervezeték, helyszíne pedig a Bukaresti Opera. A 2022-es román ralibajnokságot összetettben – immár hetedszer – Simone Tempestini nyerte.
Részt vett a Brassó Ralin a csíkszeredai Sprencz Tamás is, aki a brassói Bíró Antal pilótával alkotott párost, ők Can-Am Maverickjükkel az SSV (Side by Side Vehicle) kategóriában indultak, és bár az első nap baleseteztek, a végelszámolásnál másodikok lesznek kategóriájukban.
A székelyudvarhelyi Jakab Attila első teljes idényét teljesítette a ralibajnokság másodosztályában, és nem is akárhogyan: az A1-es géposztályban bajnok lett, míg összetettben a második helyen végzett, ezüstérmet szerzett.
„Boldog vagyok, hogy balesetmentesen tudtuk befejezni a szezont, mert ez volt a fő célunk. A brassói szuperspeciálison sajnos hibáztam, emiatt fontos másodperceket veszítettem, ez pedig az országos bajnoki címbe került.
– tekintett előre a raliversenyző, aki a bajnokság utolsó versenyét Mag Levente navigátorral teljesítette.
A másodosztály összetett versenyének aranyérmét George Cătălin Ienășel szerezte meg.
A Csíkszeredai Sportklub a napokban hozta nyilvánosságra új vezetőedzőjének kilétét. A posztra a szurkolók számára korábbról már ismerős Staffan Lundh érkezik, aki most a Székely Sport kérdéseire válaszolt.
Folytatódnak a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Olteán Péter, Gyimesbükk magyar polgármestere osztotta meg várakozásait a péntek esti Spanyolország–Belgium rangadó előtt.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Székelykeresztúr református templomában került sor az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) közgyűlésére: tizennégy lelkész ünnepélyes felszentelésére, valamint a plenáris ülésre, amelyen a küldöttek elfogadták a különböző jelentéseket.
A magyarországi MCC körüli átalakulás hírei sok erdélyi diákot és szülőt is bizonytalanságban tartanak, miközben javában zajlik a jelentkezés az intézmény programjaira.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!