December 28–30. között pótolták volna a tavaszról elhalasztott bajnoki futamokat. Az ifjúságiakat és a felnőtteket várták a Hargitára, azonban a versenyeket nem tudták megtartani, az időjárás, a meleg és az eső áthúzta a terveket.
Márton Simon, a hargitafürdői biatlonpályát ügykezelő Csíkszereda ISK igazgatója elmondta, egészen karácsonyig versenyre alkalmas pálya volt Hargitafürdőn.
„Karácsonyig mindennap dolgoztunk, mindennap működtek a hóágyúk, vastag, mesterségesen előállított alapja volt a futópályának és a lőtérnek, készen állt a bajnokságra, amelynek szervezője a szakszövetség.
– nyilatkozta Márton.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!