Kitolt az időjárás a sílövőkkel

Dobos László 2020. december 28., 15:04 utolsó módosítás: 2020. december 28., 15:05

Tavaszias lett az időjárás, így nem tudták megrendezni Hargitafürdőn a karácsony és szilveszter közötti napokra tervezett biatlonversenyt.

Előzetesen úgy tűnt, jók lesznek a körülmények Fotó: Márton Simon

December 28–30. között pótolták volna a tavaszról elhalasztott bajnoki futamokat. Az ifjúságiakat és a felnőtteket várták a Hargitára, azonban a versenyeket nem tudták megtartani, az időjárás, a meleg és az eső áthúzta a terveket.

Márton Simon, a hargitafürdői biatlonpályát ügykezelő Csíkszereda ISK igazgatója elmondta, egészen karácsonyig versenyre alkalmas pálya volt Hargitafürdőn.

„Karácsonyig mindennap dolgoztunk, mindennap működtek a hóágyúk, vastag, mesterségesen előállított alapja volt a futópályának és a lőtérnek, készen állt a bajnokságra, amelynek szervezője a szakszövetség.

Karácsonyra azonban eleredt az eső, nem voltak már mínusz fokok, a hó nagy része elolvadt, a pálya latyakos lett, alkalmatlan a versenyekre”