Annak ellenére, hogy a vizes sportokat tömörítő, svájci székhelyű nemzetközi szövetség korábban nem zárta ki az általa rendezett versenyekről az orosz és fehérorosz sportolókat – miután Oroszország háborút indított Ukrajna ellen –, most úgy döntött, mégis kitiltja őket a 2022-es budapesti vb-ről.
Az előzetes tervekkel ellentétben tehát önmagukat vagy semleges csapatukat képviselve sem ugorhatnak vízbe az orosz és fehérorosz versenyzők.
Így a bojkottal fenyegetőző nemzeti szövetségek – német és svájci – feltehetőleg teljes csapatot küldenek júniusban Budapestre.
Az orosz szövetség a bejelentést követően jelezte, idén egyetlen FINA-eseményen sem vesznek részt a sportolói.
A FINA azt is bejelentette, hogy a decemberi rövid pályás világbajnokságot nem Kazanyban, hanem más helyszínen rendezi meg – a tervezett időponton (2022. december 17–22-ig) nem változtatott a szövetség, de új házigazdát keres az eseménynek.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
A játékoskeretek piaci értéke alapján jelentős különbségek vannak a labdarúgó Szuperliga csapatai között. A Transfermarkt adatai szerint az élen jókora előnnyel a címvédő U Craiova áll, míg a két székelyföldi együttes a mezőny alsó részébe tartozik.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Mennyibe kerül ma kimondani az igent, és visszahozza-e az árát egy lakodalom? Egyre többe kerül esküvőt szervezni Romániában, miközben a fiatalok már egészen másként gondolkodnak a nagy napról.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!