Fennállása legnagyobb sikerét érte el az udvarhelyi asztalitenisz-csapat azzal, hogy szeptemberben saját szurkolói előtt játszhatott a topcsapatok között, a Bajnokok Ligája első csoportkörében. Miután innen nem jutott tovább, az Európa Kupába „esett vissza”, ahol a D csoportba kapott besorolást.
A székelyföldieknek zsinórban ez a negyedik idényük az európai kupaporondon, tegnap délelőtt érkeztek meg a torna helyszínére, az osztrák városba, délután tartották a hivatalos edzést. A György István által irányított gárda a legerősebb összeállításban veszi fel a küzdelmet, a keret: Sebastian Loso, Lucian Munteanu, György Szilárd és Cservik Krisztián.
Az ISK-SZAK csütörtökön 11 óra 30 perctől a házigazda SPG Linz ellen kezd, este fél héttől az olasz ASD Cagliari lesz az ellenfele. Pénteken és szombaton egyaránt fél 12-től a magyar bajnok, a Pécsi PEAC, illetve a horvát Libertas Marinkolor ellen mérkőznek meg.
„Roppant kiélezett csatára számítok, az öt csapat nagyjából egyenlő játékerőt képvisel, így kis nüanszok döntenek majd a párharcokon.
– mondta el megkeresésünkre a klub vezetője, edzője.
A mérkőzéseket a tervek szerint élőben közvetítik az Európai Asztalitenisz-szövetség hivatalos honlapján (ettu.tv). Az ISK-SZAK-nak nem lesz sok ideje kipihenni a fáradalmakat, jövő hét végén már a honi bajnokság, a Szuperliga őszi teremtornáját rendezik.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!