Hirdetés

Kiszáll a bajnokságból az udvarhelyi kézilabdacsapat

Üres helyek a Székely Medvéknél. Szurkolnának ők még a csapatnak, de nem lesz kinek
Fotó: Veres Nándor

2018. január 29., 16:25

Több mint tíz évnyi fennállása után kiszáll a bajnokságból a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club. Verestóy Attila, a klub tulajdonosa a múlt héten elhunyt, így elapadt az anyagi forrás, és ezzel a csapat is összeomlott.

2018. január 29., 16:25

Rendkívül rossz hírt közölt hétfőn délután a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club. Az együttes vezetősége úgy döntött, hogy nem folytatja a pontvadászatot a Bölények Ligájában.

„Az elmúlt héten a Székelyudvarhelyi KC elveszítette megalapítóját, egyben főtámogatóját. Az elnök, dr. Verestóy Attila hiánya nagy űrt hagyott. Ismerve az alapító filozófiáját, tudva, hogy ő az elejétől kezdve a legnehezebb időszakban is a csapat mellett állt, azt a döntést hozta a klubvezetés, hogy felhasználva minden külső erőt, megragad minden lehetőséget, hogy az SZKC-ról ne csak múlt időben beszélgessenek.

Az utóbbi napok a túlélés megteremtéséről szóltak. A klub az első körben tudatta játékosaival, hogy már nem képes azon a pénzügyi szinten folytatni, mint eddig.

A kézilabdázók útjába nem gördített akadályt: más gárda keresésébe foghattak, szabad játékossá nyilvánítjuk” – olvasható a klub közleményében.

Ismertették, hogy nem volt könnyű meghozni ezt a döntést, de előtte próbáltak gyors megoldást keresni, hogy folytatni tudják. 

Kapcsolódó

„A második körben a jelenlegi városvezetéssel egyeztettünk, kérve az ők segítségüket. Az együttes eddig is Székelyudvarhely nevét küldte szerteszét az országban és a nagyvilágban. A polgármesteri hivatal együtt pár udvarhelyszéki vállalkozóval ígéretet tett, hogy megpróbálja a segítséget. Ezúttal köszönjük nekik, hogy a legnehezebb időszakban is mellénk álltak: Ing Service, Triga, Caparol, Macops, Roseal, Termoláng. Rajtuk kívül a Hargita megyei tanács is kereste a megoldást a túlélésre” – tájékoztattak.

Az SZKC január 21-én barátságos meccset játszott Focșani csapatával. Akkor még senki sem gondolta, hogy ez lesz az utolsó találkozója •  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Az SZKC január 21-én barátságos meccset játszott Focșani csapatával. Akkor még senki sem gondolta, hogy ez lesz az utolsó találkozója
Fotó: Barabás Ákos

„A klub vezetőségének, mérlegelve a jelenlegi anyagi helyzetet – azt, hogy a folytatást illetően bizonytalan a Székelyudvarhelyi KC jövője –, döntést kellett hoznia. A fennmaradó tavaszi idény jövőképe is ködös volt, így nem lehetett más a lépés, minthogy az SZKC kiáll a Nemzeti Ligából.

Maradnak az elért eredmények, az országos szinten elhódított érmek, a magasba emelt Challenge Kupa. Minden kis apró eredmény, a nagy győzelmek, a keserédesen elveszített összecsapások, a megkönnyezett diadalok. Na és még hosszan sorolhatnánk.

Több mint egy évtizeden keresztül a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club megszámlálhatatlan közösségi érzést adott. Hétről hétre vártuk a találkozókat, számolgattuk, miként végezhetünk előrébb, juthatunk fel a csúcsra”  – írja a klub.

Hirdetés

„Mi mást hagyhatunk hátra? Köszönet mindenkinek, aki a magáénak érezte az SZKC-t, aki a kezdetektől dédelgette, aki az évek során anyagilag mellette állt, aki szívből szurkolt, aki önfeledten énekelte a székely himnuszt a győzelmek után. A legvégén a legnagyobb főhajtás az alapítónak, a kézilabdacsalád megálmodójának, a főtámogatónak jár. Ezt a csodát dr. Verestóy Attilának köszönhetjük. Ennek a csodának ezúttal vége” – zárul a közlemény.

A SZKC felnőtt csapata a Bölények Ligája 2017–2018-as szezonjában 15 forduló után a 3. helyen állt. Csütörtökre időzítették a 16. fordulós mérkőzését, amikor az éllovas Bukaresti Steaua kellett volna fogadja az udvarhelyi gárdát – a két együttes között mindössze két pont a különbség.

A szerb Dragan Djukic edző kemény munkával erős csapatot állított össze Udvarhelyen, az újonnan hozott idegenlégiósok és a megmaradt kézilabdázók játéka szép lassan kezdett összekovácsolódni. Mindhiába, itt a vég.

Férfi kézilabda Bölények Ligája (2017–2018)
M GY D V GK P
1. Bukaresti Steaua 26 20 1 5 696–609 61
2. Tordai Potaissa 26 19 0 7 726–648 57
3. Bukaresti Dinamo 26 18 2 6 737–649 56
4. Bukaresti CSM 26 18 1 7 735–636 55
5. Temesvári Poli 26 17 2 7 683–607 53
6. Konstancai Dél-Dobrudzsa KC 26 15 4 7 701–636 49
7. Dunărea Călărași 26 13 4 9 648–648 43
8. Székelyudvarhelyi KC 26 10 2 14 427–482 32
9. Nagybányai Minaur 26 10 1 15 642–674 31
10. CSU Suceava 26 7 4 15 654–676 25
11. CSM Focșani 26 7 3 16 601–650 24
12. HC Vaslui 26 7 1 18 637–730 22
13. Fogarasi VSK 26 5 1 20 585–677 16
14. Jászvásári Poli 26 2 2 22 573–723 8

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólörömből piros lap, a végén ezért bűnhődött a Sepsi OSK (videóval)

Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.

Máris megismerte menetrendjét a Szuperliga alsóházában az FK Csíkszereda

Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.

Székelyhon

Sokan már lefeküdni készültek vasárnap este, amikor rengett a föld

A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.

`
Krónika

Képernyők helyett közösséget kínál az erdélyi fiatalok számára a cserkészet

Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.

Krónika

Zsolnayval borítják be az erdélyi jelkép Lovagtermét

Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.

Főtér

A palesztinozás fölött eljárt az idő. Az ajatollahozás az új trend!

Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.

Ez is érdekelheti

Mindegyik medálból jutott a székelyföldi dzsúdósoknak

Brassó volt a házigazdája az U21-es korosztály számára kiírt országos egyéni cselgáncsbajnokságnak, amelyen a székelyföldi dzsúdósok öt érmet szereztek.

A Sepsi-SIC éremért játszhat, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK lemaradt a felsőházról

A két székelyföldi együttes mérkőzése döntött arról, hogy melyik végez az első négyben a férfi asztalitenisz Szuperliga tavaszi teremtornájának összecsapásán. Ezúttal csak az egyikük jutott a felsőházi rájátszásba.

CFR–Dinamo, képernyőn a Marosvásárhelyi ASA hazai rangadója – a hétfői sportműsor

Utolsó hazai mérkőzésére készül a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Liga alapszakaszában, miközben a Kolozsvári CFR a Dinamo ellen folytathatja kiváló sorozatát. A kínálatban szerepél még a téli paralimpia, kerékpár, tenisz és röplabda is.

Téli sportokkal indítunk, sok focimeccs a sorban – a vasárnapi sportműsor

Finoman szólva is nem unatkozhatunk, ami a sportfelhozatalt illeti. Egész napra van néznivalónk. Egy helyen, hol és mit.

Sepsi OSK-mérkőzés, GYHK–Corona hokidöntő, téli sportok – a szombati sportműsor

Idegenbeli találkozót játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszában a Sepsi OSK, Brassóban rendezik a román bajnoki döntőt. Színes a sportfelhozatal.

Elődöntők a hokibajnokságban, FK Csíkszereda–Farul a Szuperligában

Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyők előtt, pénteken rendezik a román jégkorongbajnokság elődöntőit, a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában az FK Csíkszereda a Konstancai Farult fogadja.

Mandel Kata útja a beteljesült olimpiai álomig – Helyzetbe hozunk! különkiadás

A Helyzetbe hozunk! különkiadásának vendége Mandel Kata olimpikon snowboardos. A kezdetekről, a sportág kihívásairól, Bartalis Henriettával kötött barátságáról, a téli olimpiáról, a romániai körülményekről és a sportág jövőjéről beszélgettünk.

Kézilabda és kupameccsek a középpontban – a csütörtöki sportműsor

Téli sportokkal indul a csütörtöki kínálat, az esti órákban pedig az Eurokupában pályára lép a magyar és a román női kézilabda-válogatott. A labdarúgó Román Kupában eközben kialakul az elődöntő teljes mezőnye, de tenisz és golf is szerepel a programban.

A Sepsi-SIC és a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK is az elődöntőért harcol az asztalitenisz élvonalban

Csütörtöktől vasárnapig Bukarestben rendezik a férfi asztalitenisz Szuperliga tavaszi idényének teremtornáját. A két székelyföldi klub szomszédos a tabellán.

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!