A gyergyóalfalvi sakkozó nővérek, Kiss Hanna és Kiss Abigél is asztalhoz ült az Iskolás Sportklubok és Sportlíceumok országos döntőjében. Hanna ezüstérmet szerzett, Abigél a hetedik helyen végzett.
Az ezüstérmes Hanna így nyilatkozott a Székely Sportnak a hétvégén lezajlott verseny után: „Öröm számomra, hogy iskolámat és klubomat képviselhettem a bajnokságon. Rangos ellenfelekkel mérkőzhettem, akiket már előző versenyekről ismertem, így volt lehetőségem ellenük hatékonyan felkészülnöm. Kicsit szomorú is vagyok, hiszen az első négy forduló után a mezőnyt vezettem és az elsőségért harcoltam, majd jött egy kevésbé sikeres mérkőzés, így a második helyre estem vissza, de szépen csillog az ezüst is. A most következő hétvégén Egerben zajló Kárpát-medencei kémiaverseny döntőjén veszek részt, majd jöhet felkészülés a nyolcadikos vizsgáimra”.
A lányok édesapja és egyben edzőjük így értékelte az elmúlt időszakot: „ A lányok fejlődése a tervezettek szerinti. Mindezt igazolja a mostani jó eredmény mellett nemrég Eforie Nordon szervezett ifjúsági országos bajnokságon való kitűnő szereplés is. A legerősebb versenynek nyilvántartott bajnokságon Abigél klasszikus sakknemben szerzett ötödik helyezést, Hanna pedig villámsakkban lett országos bronzérmes.
Kezdenek önállóan is készülni, a versenyek most már nélkülem is szépen zajlanak, de a fontosabb részeket, a stratégiát gyakran átbeszéljük. Azt tartom fontosnak, hogy a maguk felé állított elvárásoknak feleljenek meg és maximálisan átéljék a sportág nyújtotta örömeket.”
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!