Hirdetés

Kikapott az amerikaiaktól, és a hetedik helyért játszik a férfi vízilabda-válogatott

Ezúttal sem ment a magyar férfi vízilabda-válogatottnak, kikaptak az amerikaiaktól
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

MTI
2022. július 01., 23:23

A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresekkel kikapott az Egyesült Államok csapatától pénteken, így a hetedik helyért játszhat vasárnap Montenegróval a hazai rendezésű világbajnokságon.

MTI
2022. július 01., 23:23

Elrontott előnyökkel kezdtek a csapatok, közel három percet kellett várni az első gólra, ekkor Varga Dénes vette észre, hogy az amerikai kapus látványosan kint tempózva a centerbejátszás megakadályozására készül, az olimpiai bajnok klasszis pedig egy remek ejtéssel talált a hálóba.

A hazai előnyt Manhercz Krisztián növelte, az amerikaiak pedig egy szabaddobás-góllal szépítettek. Egy újabb eladott labda után a tengerentúliak megúszásból egyenlítettek, majd egy ötméteressel a vezetést is megszerezték. Egy perccel a negyed vége előtt a kettős emberelőnyt Nagy Ádám értékesítette közelről, 1.3 másodperccel a dudaszó előtt pedig Manchercz lövése csúszott be az amerikai kapus hóna alatt.

•  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd Galéria

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Hirdetés

A második negyed fele nagy tempóban, de találat nélkül pörgött le, majd Zalánki Gergő balkezes gólja törte meg a ritmust, egy perccel később pedig a helyére érkező Burián Gergely kapásból talált be. Az amerikaiak időkérés után fórból szépítettek, Alexander Bowen gyönyörűen, elhajlásból pattintott Vogel Soma kapujába, később Jake Ehrhardt bombázott Pohl Zoltán blokkja mellett a hálóba. Mindeközben három magyar fór is eredménytelenül zárult.

A harmadik felvonás második percének végén kettős előnyből megint egyenlítettek amerikaiak, a túloldalon viszont egy rossz passz miatt kimaradt a fór. A magyarok Manhercz egyéni villanásának köszönhetően kerültek újra előnybe, az újabb előnyt pedig Nagy Ádám fejezett be sikerrel. A tengerentúli gárda nem szakadt le, Benjamin Stevenson lövése átcsorgott a hullámokon, ráadásul egy másodperccel a dudaszó előtt ötméterest kapott - Hárai Balázs pedig már nem jöhetett vissza -, és Hannes Daube nem hibázott.

A záró nyolc perc elején az amerikaiak fór után átvették a vezetést - közben Pohl Zoltán is kipontozódott -, Varga viszont egy megúszás után átverte az amerikai kapust, aki a passzra kimozdult, ahelyett viszont a labda a hálóban landolt. A magyar védekezés továbbra is lyukas volt, az amerikaiak újra könnyedén használták ki a fórt, majd a Manherczcel szemben megítélt kontrát követően egy megúszás után kettővel elmentek. Zalánki visszahozta a reményeket, Märcz Tamás pedig Lévai Mártonnal frissített a kapuban.

•  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd Galéria

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A hazaiak rendkívül sok hibával játszottak, Nagytól elvették a labdát, pillanatokkal később azonban jóvá tett valamit a hibájából, előnyből egyenlített.

Az amerikaiak egy perccel a vége előtt emberelőnybe kerültek, ám Lévai hárította a lövést. Az ítélet a túloldalon is érkezett, a kapitányi időkérés után viszont Manhercz lövését viszont védte Adrian Weinberg.

Az ötöspárbajban egyetlen játékos, Vámos Márton hibázott - Varga, Nagy, Manhercz és Zalánki magabiztos volt -, így az amerikaiak nagy sikert arattak.

Märcz Tamás szövetségi kapitány alakulata a vasárnapi helyosztón azzal a Montenegróval találkozik, amelyet a csoportkör nyitányán 12-8-ra legyőzött.

Férfi vízilabda, az 5-8. helyért:
Egyesült Államok–Magyarország 16–15 (3–4, 2–2, 3–2, 3–3, 5–4) - ötméteresekkel
Gólszerzők: Daube 3, Stevenseon, Bowen 2-2, Ehrhardt, Irving, Dodd, Woodhead 1-1, illetve Manhercz, Nagy Á. 3-3, Varga Dé., Zalánki 2-2, Burián 1-1.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gyimesközéplokról a magyar női felnőtt futballválogatottba

Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti

Adománygyűjtés a sóvidéki birkózósport javára

A Magyar Sportújságírók Szövetsége január 12-én, a budapesti Operaházban rendezi meg a 68. Nemzeti Sportgála díjátadót. Az eseményhez kapcsolódva gyűjtést szerveznek az 1936-os birkózó olimpiai bajnok nevét viselő korondi Lőrincz Márton SC számára.

Megismertük az idei esztendő legjobb Maros megyei sportolóit

A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság közzétette a 2025-ös évre vonatkozó rangsorát, amelyet a sportolók az országos és nemzetközi versenyeken elért eredményeik alapján állítottak össze.

Termelték az érmeket a csíki tekvandósok a kupaküzdelmeken

Több korosztályban és szinte minden versenyszámban érmes helyezéseket szereztek a Csíki Titánok versenyzői a Jászvásáron az elmúlt napokban megrendezett 2025-ös Román Kupa küzdelmein.

Alpesi sí, terepkerékpár és az FK Csíkszereda kiszállása – a hétfői sportműsor

Az FK Csíkszereda idegenbeli mérkőzése zárja a Szuperliga aktuális fordulóját, a nap korábbi szakaszában alpesi sí és terepkerékpár is képernyőre kerül.

A legjobb tizenhat között búcsúzott a nemzetközi porondtól a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

A sors úgy hozta, hogy a továbbjutásért játszott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Európa Kupában az osztrák ellenfelével szemben. Parázs meccset hoztak össze.

Téli sportok, topligák és bukaresti rangadó – vasárnap a képernyőn

Tartalmas sportprogram vár ránk Advent negyedik vasárnapján, a téli sportok kedvelői bőven találnak versenyeket, a topligákban pályán a Barcelona, valamint a Bayern, a Szuperligában bukaresti rangadót rendeznek az FCSB és a Rapid között.

A BL-ből érkező együttessel szemben fejet kellett hajtania a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak

A házigazdák multinacionális csapata túl nagy falatnak bizonyult a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak a férfi asztalitenisz Európa Kupa második játéknapján. Érvényesült a papírforma, de voltak egészen jó pillanatai a vendégeknek.

Este rangadók, napközben világkupák – bőséges a szombati sportműsor

Változatos sportkínálat várja a nézőket a tévében: a program téli sportokkal és rögbivel indul, majd focirangadók, világkupák és döntők színesítik a szombati műsort.

Minden meccsét kijátszotta az olaszok ellen a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Igazi adok-kapok csatát hozott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK első találkozója a férfi asztalitenisz Európa Kupában. Vezettek, az olasz ellenfél fordított, hogy az utolsó párban dőljön el, ki nyeri a párharcot.

A Kolozsvári CFR meccsével indul a Szuperliga idei utolsó fordulója

Elkezdődik a labdarúgó Szuperliga idei utolsó fordulója, pénteken este a Kolozsvári CFR az Botoșani otthonában játszik. Pályán a Ferencváros is a magyar élvonalban, a külföldi focimeccsek mellett még téli sportok és sznúker a kínálatban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!