Az országos bajnokság utolsóelőtti fordulójában az egyéni versenyszámban a dobogó mindhárom fokára a székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team játékosai állhattak fel. Nem borult a papírforma, Györgydeák Apor nyert, Ilyés Szabolcs második lett, míg a harmadik helyen Pap Ferenc végzett.
A párosok versenyét a világranglista második Ilyés–Györgydeák nyerte, míg a vegyes-párosok csatájában a Miklós Tünde–Györgydeák kettős diadalmaskodott.
Az eddigi három fordulóban aratott győzelmeknek köszönhetően, az utolsó jászvásári fordulótól függetlenül az Ilyés–Györgydeák páros országos bajnok és kijutott az őszi világbajnokságra. Egyéniben az összetettet nagy előnnyel vezető Györgydeákot matematikailag csak Ilyés érheti be. A vegyespárosoknál szorosabb a ranglista, jelenleg a Miklós–Györgydeák kettős vezet, őket még utolérheti az Ilyés–Lakatos Krisztina páros érheti utol.
Az utolsó fordulót július 17–18-án Jászvásáron rendezik, de az már most biztos, hogy zsinórban a negyedik teqball-világbajnokságon is a székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team adja majd a teljes romániai keretet.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!