Számos résztvevő tette próbára magát Szófiában, 15 országból 1335 nevező indult, ebből öten képviselték Sepsiszentgyörgyöt. Közülük négyen is dobogón végeztek, Daragics Viktória pedig az elődöntőben maradt alul egy bírói döntés értelmében.
„Egy új szemlélet bevezetése kezdődött el versenyzőink felkészülésében, amelyet most teszteltünk élesben és úgy gondolom, hogy ennek meg is lett a várt hatása. Ezúton is köszönet Fischer Mihálynak, az MTK Budapest vezetőedzőjének. Örülök Panka kvalifikációjának, ugyanis még kadet versenyzőként tudta ezt abszolválni a junioroknál. Még reális versenyben van a nemzeti válogatottságért Péter Csiki Csanád is, akinek hátra van még júniusban az Austria Junior Open” – nyilatkozta a megmérettetés után a fiatalok edzője, Vass Hunor.
A háromszéki karatékák máris készülnek a következő megmérettetésre, amelyet Sepsiszentgyörgyön rendeznek április végén.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!