Kiharcolta a bennmaradást Marosvásárhely egyetlen élvonalbeli csapata

Horváth Bálint Ottó 2021. április 22., 19:17 utolsó módosítás: 2021. április 22., 19:24

A következő szezonban is az élvonalban játszhat a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub (CSU Medicina) női röplabdacsapata, miután két ellenfelét megelőzve a tizedik helyen végzett az A1 osztályú bajnokságban.

Felülmúlták ellenfeleiket az alsóházi tornákon Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Univeritar Târgu Mureş

A marosvásárhelyi csapatsportok szintjén jelenleg egyedüliként az élvonalban érdekelt együttes a 11., utolsó előtti, azaz kieső helyen fejezte be a tizenkét csapatos bajnokság alapszakaszát, amelyben az oda-visszavágók során mindössze három győzelem mellett 19-szer szenvedett vereséget.

A szerb Predrag Zukovic vezetőedző által irányított gárda az alsóházi rájátszásban, a 9–12. helyezettek között folytatta a küzdelmet a kiesés elkerüléséért. A két teremtorna előtt öt pont volt a hátránya a közvetlen rivális, a bennmaradást jelentő 10. helyen állt FC Argeș Pitești mögött, és kevés esélye maradt megtartani helyét a legjobbak között.

A szezon nagy részében esélytelen volt, de végül teljesítette célkitűzését a marosvásárhelyi csapat Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Univeritar Târgu Mureş

A helyi tehetséges röplabdázók mellett nagyrészt idegenlégiósokra épülő Medicina csapata azonban a legjobbkor került formába, kiváló teljesítményt nyújtott a hétközben lezárult, végig kiélezett rájátszásban, a hat mérkőzéséből ötöt is megnyert, ráadásul zsinórban, ezzel a sereghajtó Kolozsvári U-t és az FC Argeșt megelőzve, megszerezte a tizedik helyet, ami azt jelenti, hogy a következő szezont is az élvonalban kezdheti.

A bajnoki címet története során első alkalommal a CSM Târgoviște együttese nyerte meg, amely ezzel letaszította a trónról a Balázsvfalvi Albát, a Fehér megyeiek az utóbbi hat évben ötször diadalmaskodtak a bajnokságban, kivételt képesz a 2018-as idény, amikor a Bukaresti CSM volt a bajnok.