10.00 Motorversenyzés, Francia Nagydíj, szabadedzés (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
12.00 Tenisz, ATP-torna, Róma (Digi Sport 2, Digi Sport 4, Prima Sport 3)
14.00 Országúti kerékpár, Giro d'Italia országúti körverseny, 1. szakasz, Durrës–Tirana, (Eurosport1)
14.15 Motorversenyzés, Francia Nagydíj, szabadedzés (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
16.00 Rögbi, férfi bajnokság: Bukaresti Rapid–Temesvári SCM (TVR Sport)
18.00 Labdarúgás, Szuperliga, alsóház: Gloria Buzău–Unirea Slobozia (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
18.30 Kosárlabda, férfi NBI, elődöntő, 3. mérkőzés: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK (M4 Sport)
19.30 Labdarúgás, 2. Bundesliga: Nürnberg–Köln (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
21.00 Labdarúgás, Szuperliga, alsóház: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Botoșani (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, NBI: ETO FC Győr–Fehérvár FC (M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, Bundesliga: Wolfsburg–Hoffenheim (Prima Sport 5)
21.45 Labdarúgás, Serie A: AC Milan–Bologna (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Las Palmas–Rayo Vallecano (Digi Sport 3, Prima Sport 4)
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!