Hirdetés

Kialakult a regionális díjugrató bajnokság végeredménye

Pont került a regionális díjugrató bajnokságra
Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep

A Székelyföldi Lovas Ünnep keretében szervezték meg idén is a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság záró fordulóját és döntőjét. Kialakultak a végső sorrendek, díjazták a legjobbakat.

2024. augusztus 27., 11:39

Idén is sok gyerek és fiatal kapcsolódott be a három székelyföldi megye lovardáit összefogó Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság versenysorozatába. A 9. alkalommal megrendezett bajnokságon is több kategóriában állhattak rajthoz a lovagló tehetségek.

Hirdetés

A hetedik fordulóban a következő sportolók értek el dobogós eredményeket.

Ügyességi verseny (10 év alattiak): 1. Veress Nóra és Tábornok (Barabás Lovarda) 2. ⁠Bokor Vivien és Kócos (Barabás Lovarda) 3. ⁠Fekete Örs és Yola (Barabás Lovarda).
Díjugratás, 50-60 cm magas akadályok, 12 év alattiak: 1. Barabás Dávid és Zafír (Barabás Lovarda), 2. ⁠Kovács Kriszta és Nórika (Varázspatkó Lovarda), 3. ⁠Kató Lili és Villám (Vadon Lovasklub).
12 év felettiek: 1. Lőrincz Eszter és Kócos (Barabás Lovarda), 2. ⁠Kercsó Beáta és Azir (Barabás Lovarda), 3. ⁠Jakab Nóra és Rege (Astoria Horse Center).

•  Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep Galéria

Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep

Díjugratás, 70-80 cm: 1. Ladó Bernadett és Viktor (Csicser Lovarda), 2. ⁠Forró Hanga és Casanova (Transilio Lovasklub), 3. ⁠Balázs Nóra és Zafír (Barabás Lovarda).
90-100 cm: 1. Kovács Jázmin és Shila (Remetei Lovasklub), 2. ⁠Ladó Bernadett és Herceg (Csicser Lovarda), 3. ⁠Keresztúri Nikolett és Legenda (Varázspatkó Lovarda).
100-110 cm: 1. Szabó Anna Rebeka és Varázs (Vadon Lovasklub, 2. ⁠György Orsolya és Mici (Remetei Lovasklub), 3. ⁠Pap Krisztina és Hádész (Septimia Lovasklub).

A bajnokság végeredménye.

Díjugratás, 50-60 cm: 12 év alattiak 1. Barabás Dávid és Zafír (Barabás Lovarda 2. ⁠Kató Lili és Villám (Vadon Lovasklub) 3. ⁠Kovács Kriszta és Nórika (Varázspatkó Lovarda).
12 év felettiek: 1. Hadházi Ivett és Zafír (Barabás Lovarda) 2. ⁠Lőrincz Eszter és Kócos (Barabás Lovarda) 3. ⁠Kercsó Beáta és Azir (Barabás Lovarda).

•  Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep Galéria

Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep

70-80 cm: 1. Ladó Bernadett és Viktor (Csicser Lovarda) 2. ⁠Balázs Nóra és Zafír (Barabás Lovarda) 3. ⁠Bindea Franciska és Hádész (Septimia Lovasklub).
90-100 cm: 1. Kovács Jázmin és Shila (Remetei Lovasklub), 2. ⁠Tifán Patrícia és Colin (Septimia Lovasklub), 3. ⁠André Emőke és Legenda (Varázspatkó Lovarda).
100-110 cm: 1. Kósa Ágota és Bilbó (Remetei Lovasklub), 2. ⁠Petréd Gáspár és Bilbó (Remetei Lovasklub), 3. ⁠Szabó Anna Rebeka és Varázs (Vadon Lovasklub).

A Székelyföldi Lovas Ünnep keretében rendezték a Krigel Kupát is, ahol 115 centiméter magas díjugrató pályán zajlott a versengés: 1. Szász Vivien és Qualato, 2. Lőrincz Eszter és Lady, 3. Szabó Leila és El Mundo (mindhárman a Remetei Lovasklubtól).

•  Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep Galéria

Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep

Sor került a hagyományos Pál Ágnes kupára is 115 cm magas akadályokon: 1. György Orsolya és Mici (Remetei Lovasklub), 2. Petréd Gáspár és Dézi (Remetei Lovasklub) 3. Katona Brigitta és Lucky Boy (Biomar Lovasklub).

A kitartó magasugrás versenyszámot Szabó Jázmin Mária és Gamma nyerte.

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Mindenkinek jobb, hogy véget ért ez a történet – az FK beavatott az Anderson Ceará átigazolás részleteibe

Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.

Székelyhon

Erdélyi lehet egy Firenzében talált nő, akinek a hozzátartozóit keresik

Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Majka az erdélyi koncertje előtti fenyegetésről, ami miatt lemondta a fellépést: „Lesz*rom”

Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.

Főtér

Untold, avagy Kolozsvár feladása

Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.

Ez is érdekelheti

A székely derbi napja – szombaton a tévében

Fociból nem lesz hiány szombaton, a kínálatból természetesen kiemelkedik az FK Csíkszereda–Sepsi OSK összecsapás a Szuperligában. Elkezdődik a spanyol bajnokság, folytatódik az atlétikai és a vizes Európa-bajnokság, van, miből válogatni.

A kíváló edzőre emlékeznek, gyerekek és szülők adogatnak egymás ellen

A hétvégén az asztaliteniszé a főszerep a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. Negyedik alkalommal rendezik meg a Nagy Ferenc Emlékversenyt, amelyre idén már több mint 250-en neveztek, ez új részvételi rekord.

Újabb játéknap a Szuperligában, folytatódik az úszó- és atlétika-Eb – a pénteki sportműsor

Az ötödik fordulóból két mérkőzést rendeznek a labdarúgó Szuperligában. Színes a mai felhozatal, a focimeccsek mellett tenisz, sznúker, golf, kerékpár, úszás és atlétika.

Európai kupaeste, pályán a magyar és román csapatok – csütörtökön a tévében

A Ferencváros a Górnik Zabrze vendége lesz, az Universitatea Craiova pedig a Kuopiót fogadja a labdarúgó Európa Liga selejtezőjében. A Konferencialigában a tisztes helytállásért lép pályára a Kolozsvári CFR, az ETO pedig a Riga ellen fordítana.

Európai Szuperkupa, úszó- és atlétika-Eb – a szerdai sportműsor

A Paris Saint-Germain és az Aston Villa csap össze a labdarúgó európai Szuperkupáért. Folytatódik a vizes Európa-bajnokság és az atlétika kontinenstorna. A Loki háromgólos hátrányból várja a KL-visszavágót.

Bravúr: a kalapácsvető Halász Bence Európa-bajnok lett

Halász Bence 84,25 méteres magyar országos csúccsal aranyérmet nyert férfi kalapácsvetésben kedden a birminghami atlétikai Európa-bajnokságon. A magyar klasszis az ötödik sorozatban dobta minden idők legjobb magyar eredményét, és közel három méterrel előzte meg a második helyezettet.

Úszó- és atlétika-Eb, focimentes nap – kedden a tévében

Európa-bajnokságok várnak a sportok szerelmeseire, Angliában rendezik az atlétika-, míg Franciaországban a medencés számok kontinenstornáját, mindenhol vannak magyar és román érdekeltségek.

Izlandi siker és székelyudvarhelyi a dobogón az első nemzetközi diszkgolf-versenyen

Első alkalommal rendeztek nemzetközi diszkgolfversenyt Székelyföldön, a székelyudvarhelyi Hillside Transylvania pályán. A Transylvania Open 2026-on tíz ország harminc versenyzője állt rajthoz.

A Sepsi OSK az FCSB-t fogadja, úszó- és atlétika-Eb – a hétfői sportműsor

A labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójának zárómeccse a Sepsi OSK–FCSB összecsapás. Mind az úszók, mind az atléták Eb-címekért harcolnak.

Hargita megyei lovasok a romániai díjugratás élmezőnyében

Snagovon rendezték meg a junior, amatőr- és korosztályos országos díjugrató-bajnokság döntőjét, ahol a Hargita megyei klubok versenyzői több kategóriában is figyelemre méltó eredményeket értek el.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!