12.00 Tenisz, WTA-torna, Berlin, Németország (Digi Sport 2)
12.00 Tenisz, ATP-torna, Halle, Németország (Eurosport 2)
13.30 Tenisz, WTA-torna, Birmingham, Egyesült Királyság (Digi Sport 4)
16.00 Tenisz, ATP-torna, London, Egyesült Királyság (Eurosport 2)
19.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság: Magyarország–Portugália (Pro TV, M4 Sport)
20.00 Férfi kosárlabda, román bajnokság, döntő: Nagyvárad–Kolozsvár (Digi Sport 4, Look Sport +)
22.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság: Németország–Franciaország (Pro TV, M4 Sport)
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!