A bizakodásra okot adó edzéseken látott teljesítményét a versenykörülmények között nem tudta megismételni. A kvalifikációt 652 ponttal a 15. helyen zárta a 47 induló közül, így az egyenes kieséses szakaszban az első fordulóban erőnyerő volt – számolt be honlapján a marosvásárhelyi klub.
Moréh Tamás ellenfele a belga Arne Collas volt a legjobb 16 közé jutásért. A marosvásárhelyi íjász rosszul kezdett, simán elveszítette az első két menetet, de aztán a következő kettőt hasonlóan könnyedén megnyerte. A sorsdöntő menetet végül a belga sportoló húzta be 29-27-re, így Moréh Tamás számára ideje korán véget ért az Európa-bajnokság.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!