Hirdetés

Kétszázan álltak rajthoz a Szentgyörgy Félmaratonon

Nagy népszerűségnek örvendett a Szentgyörgy Félmaraton idei kiadása
Fotó: Pixabay

2024. október 21., 18:32

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Szentgyörgy Félmaraton 22. kiadását, amely során a férfiaknál a brassói Silviu Stoica, a nőknél pedig a madéfalvi Szentes Izabella diadalmaskodott a 21 km-es távon.

2024. október 21., 18:32

Harminckét települést képviselve mintegy kétszáz jelentkező állt rajthoz szombaton az eseményen, a résztvevők ezúttal is választhattak a 21 km-es és az 5 km-es táv között. Előbbit a férfi kategóriában Silviu Stoica (1:11.27 óra) nyerte, míg a nőknél Szentes Izabella (1:39:24 óra) bizonyult a legjobbnak.

Utóbbit a csíkszeredai Fla­vius Stefănescu (17:47 perc) és a sepsiszentgyörgyi Bajkó Bernadett (20:19 perc) teljesítette a leggyorsabban.

Hirdetés

Az eredmények:
21 km, férfiak: 1. Silviu Stoica (Brassó) 1:11:27 óra, 2. Ferencz Szilveszter (Gyergyószentmiklós) 1:20:56, 3. Németh András (Kézdivásárhely) 1:22:30; nők: 1. Szentes Izabella (Madéfalva) 1:39:24, 2. Nagy-Szőcs Mária Magdolna 1:44:15, 3. Farkas-Palkó Szende 1:47:50.

20–29 év, nők: 1. Szentes Izabella, 2. Costiniuc Karola, 3. Jakab Abigél; férfiak: 1. Németh András, 2. Bács Balázs (Sepsibükszád), 3. Imre Roland (Sepsikőröspatak).

30–39 év, nők: 1. Nagy-Szőcs Mária Magdolna, 2. Farkas-Palkó Szende, 3. Bucsi Emese; férfiak: 1. Silviu Stoica, 2. Ferencz Szilveszter, 3. Birtalan Etele Ákos.

40–49 év, nők: 1. Kádár Petra, 2. Albu Enikő, 3. Dénes Mária Magdolna; férfiak: 1. Pénzes Szabolcs, 2. Tudor Marian (Brassó), 3. Keresztes Zsombor (Marosvásárhely).

50–59 év: 1. Fodor Ildikó, 2. Nicoleta Maria Savu, 3. Nagy Katalin; férfiak: 1. Viorel Pascu (Balánbánya), 2. Butyka Elemér, 3. Kristály Árpád.

+60 év, nők: 1. Hengán Hajnal; férfiak: 1. Imre István (Csíkszereda).

5 km, férfiak: 1. Flavius Ștefănescu 17:47 perc, 2. Codrea Árpád 18:06, 3. Adrian Rusandu 18:35; nők: 1. Bajkó Bernadett 20:19, 2. Szabó Anita (Zágon) 20:43, 3. Suciu Szilvia 21:54.

12 évig, lányok: 1. Nagy Nóra (Szotyor), 2. Bálint Luca, 3. Nagy Csenge (Nagybacon); fiúk: 1. Darius Pop (Marosvásárhely), 2. Mezei Péter Zakariás.

12–15 év, lányok: 1. Bajkó Bernadett, 2. Szabó Anita; fiúk: 1. Incze Kristóf Attila, 2. Bokor Kristóf, 3. Bartok Dávid (Orbaitelek).

16–19 év, lányok: 1. Annamaria Ștefănescu (Csíkszereda), 2. Baliga Beatrix (Árkos); fiúk: 1. Paul Codrin Sălceanu (Csíkszereda), 2. Pop Alexandru, 3. Tamás Szilárd.

20–29 év, nők: 1. Király-Boér Jessica Vivien, 2. Horváth Dorottya; férfiak: 1. Krivosik Tamás, 2. Csegzi Csaba, 3. Bartis Lehel.

30–39 év, nők: 1. Raluca Dobrescu, 2. Pályi Kiss Izabella, 3. Stefán Emese; férfiak: 1. Codrea Árpád, 2. Józsa Tihamér (Árkos), 3. Csizmás Botond (Csíkszereda).

40–49 év, nők: 1. Suciu Szilvia, 2. Huszár Irma (Újkászon), 3. Péterfi Gabriella; férfiak: 1. Adrian Rusandu, 2. Botár Károly (Csíkszereda), 3. Ștefan Lihaciu (Brassó).

50–59 év, nők: 1. Szakács Réka Judit, 2. Kovács Szidónia (Bereck); férfiak: 1. Flavius Ștefănescu, 2. Nagy Ernő (Nagybacon), 3. Farkas Sándor.

+60 év: 1. Szabó Irén, 2. Páll Erzsébet; férfiak: 1. Joca Martin Benchea (Bakó), 2. Banu Gheorghe.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszatérők is felbukkantak a Sepsi OSK első edzésén

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.

Az első távozó a Sepsi OSK-nál, már be is jelentette az új klubja

Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.

Székelyhon

Otthonuk kertjében találkozott a medvével két kisgyerek Lövétén

Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.

`
Krónika

„Büszke vagyok, hogy román vagyok”. Parázs vita a magyar Országgyűlésben

Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.

Krónika

Ukrán állampolgárságáról lemondott, de a moldovait felvette a korábban a kettős állampolgárságú magyarok ellen hergelő Tomac

A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.

Főtér

Megint áll a bál Romániában: tengeri drón robbant a konstancai kikötőben…

… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.

Ez is érdekelheti

Mexikó–Dél-Afrika párharc nyitja a világbajnokságot – a csütörtöki sportműsor

Kezdetét veszi a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, a nyitómérkőzésen Mexikó és Dél-Afrika csap össze. A programban szerepel még tenisz, kerékpár, vízilabda, golf és a Le Mans-i 24 órás verseny is.

Újraindult a csíkszeredai női röplabda utánpótlás-nevelés

Toborzóval, heti három edzéssel és két felkészülési tornával indult újra a női röplabda utánpótlás-nevelés Csíkszeredában.

Deák Zsombor az újabb hazai rekord után célkeresztbe vette a mexikói Ironmant

Újabb rekordot döntött a háromszéki vasember: Deák Zsombor elképesztő, 8 óra 27 perces pályacsúccsal hódította el az országos bajnoki címet a nagyváradi X-man Romania hosszútávú triatlonversenyen. A novemberi mexikói Ironman jelenti a célversenyt számára.

Pályán a portugálok és az angolok, rajtol a Le Mans-i 24 órás verseny

Az utolsó simításokat végzi a portugál és az angol válogatott a labdarúgó-világbajnokság előtt, a szabadedzéssel és a selejtezővel elrajtol a legendás Le Mans-i 24 órás verseny. Tenisz, kerékpározás és atlétika teszi teljessé a szerdai sportműsort.

Kettős háromszéki diadal: Tompa és Ördög tarolt a motokrosszbajnokságban

Remekeltek a háromszéki versenyzők az országos motokrosszbajnokság 4. fordulójában, a ciolpani-i TCS Racing Parkban rendezett futamokon Tompa Krisztián és Ördög Zoltán is maga mögé utasította a mezőnyt kategóriájában.

Az autósport fővárosa lesz egy hétvégére Hargitafürdő

Mintegy nyolcvan versenyző, több korábbi bajnok, csíki indulók és élő televíziós közvetítés várja a nézőket a hétvégi Hargita Hill Climb Challenge-en. A verseny miatt két napra lezárják a Hargitafürdő felé vezető utat.

Magabiztos szereplés a Lőrincz-testvérektől a bukaresti nemzetközi megmérettetésen

Kiemelkedően teljesítettek a Lőrincz-testvérek a Bukarestben megrendezett Dumitru Pîrvulescu & Vasile Iorga U20-as nemzetközi birkózóversenyen, ahol 18 ország több mint 250 sportolója lépett szőnyegre.

Sportos éjszakára készül Csíkszereda: tizenöt mozgásforma egyetlen estén

Kerékpározás, futás, falmászás, kosárlabda, röplabda és még számos más program várja az érdeklődőket pénteken este. A Mozgás Éjszakája rendezvényhez idén először csatlakozik Csíkszereda, ahol hajnalig tartanak a sportos programok.

Luxemburgi versenyről szállították az érmeket a csíkszeredai cselgáncsozók

Kiváló eredményekkel zárták a versenyszezont a csíkszeredai cselgáncsozók. A Luxemburgban rendezett nemzetközi tornán három aranyérmet, egy bronzérmet, valamint több értékes helyezést szereztek.

A magyarok barátságos meccse, tenisz és kerékpározás – kedden a képernyőn

Újabb barátságos mérkőzést játszik hazai pályán a magyar labdarúgó-válogatott, Debrecenben Kazahsztánt látja vendégül. A többi felkészülési találkozó mellett három tenisztorna, kerékpározás és egy spanyol osztályozómeccs szerepel a programban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!