A nagyszabású megmérettetésen több, mint 50 klub képviseletében nagyjából 400 sportoló vett részt, az ország legjobbjai a serdülő és ifjúsági kategóriában küzdöttek meg a bajnoki címekért.
Marosvásárhelyről három csapat volt érdekelt a múlt hétvégi viadalon, a BSG Sportklub, az Iskolás Sportklub és a Mureșul. Közülük a BSG birkózói teljesítettek a legjobban, négy arany-, két ezüst- és négy bronzérmet nyertek, ezzel megszerezték az első helyet a klubok rangsorában. A Marosvásárhelyi ISK versenyzői három első, két második és egy harmadik helyezéssel zártak, így a negyedikek lettek a csapatversenyben, míg a Mureșul egy aranyat és két ezüstöt gyűjtött.
A klubok rangsorában harmadik helyen végzett a Székelyudvarhelyi ISK, színeiben az U15-ös korosztály 85 kg-os súlycsoportjában Lőrincz Magor országos bajnoki címet szerzett, 75 kg-ban Verestóy Árpád ezüstérmes lett, míg az U20-as kategóriában Lőrincz Balázs szintén a második hellyel kellett beérje.
A korondi birkózók is kiválóan teljesítettek, Fülöp Kristóf ezüstérmet, Kacsó Ábel bronzérmet nyert, míg a Sepsiszentgyörgyi ISK-tól Delne Csaba a harmadik helyen végzett.
Marosvásárhelyi BSG Sportklub: Claudia Manțog, Ionuț Goran, Marius Retco és Laurențiu Florea aranyérmes; Maxim Panuş és Florentina Manțog ezüstérmes; Valeria Flocea, Andrei Flocea, Andrei Covalschi és Kurta Sándor bronzérmes, Kilyén Előd nyolcadik, Fülöp Jenő tizedik helyezett.
Marosvásárhelyi ISK: Anemona Duma, Yanis Man és Nagy István aranyérmes, Kelemen Márk és Andrei Negura ezüstérmes, Keresztesi Attila bronzérmes.
Marosvásárhelyi Mureșul: Iacob Dávid aranyérmes, Böjthe Benjámin és Pop Izabella ezüstérmes.
Székelyudvarhelyi ISK: Lőrincz Magor aranyérmes, Verestóy Árpád és Lőrincz Balázs ezüstérmes, Csíki Zoltán negyedik, Bereczi Bálint, Deák Attila és Mihály Ákos ötödik, Oláh Gergő és Kisfaludi Bence hetedik, Kiss Hunor nyolcadik helyezett.
Sepsiszentgyörgyi ISK: Delne Csaba bronzérmes, Józsa Máté negyedik, Sándor Tímea, Román Kincső és Baga Zsolt ötödik, Váncsa Andrea hetedik helyezett.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!